בדיקת מכונת אמת

בדיקת מכונת אמת
4.8 (96.67%) 6 votes

לצורך ביצוע מבדקי התאמה ובדיקות שונות משתמשים בחברה במגוון המכשירים והציוד הנדרשים על פי השיקולים המקצועיים. בחברת מודן לפוליגרף נעשה שימוש במכשירי מכונת אמת ממוחשבים ברמה הגבוהה ביותר, בעלי התוכנה החדישה והעדכנית ביותר מבית חברת LAFAYETTE האמריקאית. כמו כן החברה משתמשת במערכת חדישה לבדיקות יושרה ממוחשבות VERITAS I אשר מודן לפוליגרף שותפה בפיתוחה וגיבושה ובה שותף גם מכון אדם מילֹא.

מהי מכונת אמת (מכונת פוליגרף)?

פולי-גרף = רב קווי = רב רושם. הפוליגרף הוא מכשיר אבחוני הרושם פעילויות פיזיולוגיות המתרחשות בגוף האדם. הנחת היסוד היא שכל אדם פוחד מגילוי האמת כאשר הוא משקר, פחד זה גורר אחריו באופן בלתי רצוני ובלתי נשלט שינויים בפעילות הפיזיולוגיות של הגוף, הנובעים מתפקודה של מערכת העצבים האוטונומית. השינויים ניתנים לרישום מדויק על ידי מכונת אמת.

בין השינויים הללו כלולים: שינויים בפעילות הקרדיווסקולרית (מערכת הדם), שינויים בבית החזה, הסרעפת, הדופק ושינויים במוליכות החשמלית של העור (הזעה).

הנתונים שאותם המכונה מנטרת:
א. שינויים בלחץ הדם והדופק.
ב. שינויים בפעילות בית החזה והסרעפת.
ג. שינויים במוליכות החשמלית של העור.

הבדיקה אינה גורמת לכאב או נזק פיזיולוגי כלשהו לגוף הנבדק.
ידוע, כי כאשר מבצעים בדיקה במכונת אמת כל אדם מתרגש במידה זו או אחרת ורמת המתח הנפשי שלו שונה מהרגיל. הבודק ער לנושא זה ולפני כל בדיקה מבצע כיול והתאמה של המכשיר לנבדק, וכן לומד את מאפייני הרישום של כל נבדק ונבדק בנפרד.

קיימים לא מעט מצבים בחיי היומיום בהם יש להכריע לגבי אמינותו ונאמנותו של אדם, ובאם הוא דובר אמת או שקר. בחלק ניכר ממצבים אלו לא קיימות עדויות וראיות חותכות, ולכן יש להיעזר בבדיקת אמת. המכונה, הידועה בכינויה גלאי שקר, או בשמה המקצועי מכשיר פוליגרף, מסוגלת לבדוק שינויים פיזיולוגיים בגוף הנבדק המעידים על אמיתות דבריו. שירותיה מוצעים על יד מכוני פוליגרף מיוחדים המעסיקים אנשי מקצוע מומחים ומוסמכים, וחשוב לערוך סקר שוק בטרם הבחירה במכון מסוים.

העיקרון שמאחורי בדיקת גלאי אמת

מבנהו הפסיכולוגי והנפשי של האדם גורם לו לפחד מפני גילוי שקריו. על פי הנחות ומחקרים מדעיים, הפחד מתבטא בתופעות פיזיולוגיות בלתי נשלטות ולא רצוניות בגופו של הנבדק אשר מקורן במערכת העצבים, אותן ניתן למדוד ולהעריך במדויק בעזרת ציוד מיוחד. תופעות אלו כוללות בין היתר שינויים בלחץ הדם, ברמות הזיעה, הדופק ובתפקוד הסרעפת ובית החזה.

קבילותה של בדיקת מכונת אמת בבית המשפט

קבילות תוצאות הבדיקה הינה שאלה המעסיקה גופים ואנשים רבים המעוניינים בקבלת השירות. חשוב לדעת כי בית המשפט החליט שבדיקות פוליגרף לא יתקבלו כראיה מכרעת, מכיוון שלמרות מהימנותן הרבה הן אינן מבטיחות מאה אחוזי דיוק. ואולם, מעצם היותן כלי הערכה המשקף פעמים רבות את האמת, בדיקות אלו התקבלו כראיה תומכת המתווספת ומחזקת ראיות ועדויות נוספות. בד בבד, בבית דין אזרחי הבדיקה אכן יכולות להתקבל כראיה חותכת, כל עוד צעד זה מוסכם על הצדדים במשפט.

קבילותה של בדיקה במכונת אמת מבחינת ההלכה

בתי דין רבניים עוסקים רבות בתיקי אישות, בהם הוכחת טענות הצדדים איננה פשוטה בהיותה מסתמכת על דברי הצדדים, וכאשר לעיתים קרובות לא קיימים עדים או הוכחות אחרות. במקרים כגון אלו יוצע לבעלי הדין להיעזר בבדיקת פוליגרף שתשמש כראייה חותכת או תומכת בתביעה. כמו כן, במקרים רבים בית דין הרבני רשאי לחייב בביצוע בדיקה גם ללא הסכמתם של הצדדים.

 

עלות הבדיקה

עבור שירותי בדיקת פוליגרף נגבים מחירים שונים אשר נקבעים בהתאם להיקף ולכמות הבדיקות הנחוצות, וכן עקב היותם חלק מבדיקות אחרות כמו מבחני אמינות או בדיקת זיופים.
התשלום עבור השירות עשוי להיעשות ישירות מול מכון הפוליגרף או דרך משרד עורכי דין או חברת חקירות. מעבר לכך, יש לזכור כי מדובר בבדיקות רגישות ביותר, אשר לתוצאותיהן עשויה להיות השפעה מכרעת על עתידו של הנבדק או המזמין. לכן חשוב שלא להתפשר על מכון זול ובלתי מוכר, ולבחור במוסד אמין, מנוסה ומקצועי.

לפרטים נוספים צור קשר ונשמח לעזור

  • אתיקה
  • אמינות
  • מקצועיות
  • דיסקרטיות

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
צרו קשר
ההודעה נשלחה בהצלחה!8 + 2 =