בדיקת מהימנות למגויסים באמצעות פוליגרף

בדיקת מהימנות למגויסים באמצעות פוליגרף
4.6 (91.58%) 38 vote[s]

גיוס עובדים חדשים לחברה או ארגון הוא צעד חשוב ומהותי שיש להקדיש לו לא מעט תשומת לב, זמן ומחשבה. כאשר דרוש למצוא עובד או עובדת חדשים כמובן שהשאיפה היא לקבל לתפקיד המדובר את העובד או העובדת המתאימים והמוכשרים ביותר, אלה שיש סיכוי גדול שיצליחו ויעשו חיל בתפקידם החדש. לשם כך ישנן כיום כמה וכמה דרכים שלגייס עובדים ושמטרתן להעריך, עד כמה שזה אפשרי, את ההתאמה של כל מועמד ומועמד לתפקיד ואת סיכויי הצלחתו.

אחת הדרכים הולכת ותופסת יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות היא ביצוע בדיקת מהימנות למגויסים החדשים באמצעות פוליגרף. לשימוש בפוליגרף ישנן כמה מטרות – האחת – לוודא שהמגויס הטרי דובר אמת בנוגע לדברים מסוימים וקריטיים העשויים להשפיע על התפקיד החדש שלו או שיכולים לבוא לידי ביטוי לאחר שיתחיל את העבודה. מטרה שנייה היא לוודא לאחר התשאול הרגיל שלמועמד אין שום התנסות פלילית בעברו, כזאת שעלולה לערער את מועמדותו ואפילו לפסול אותה.בדיקת מהימנות לעובד באמצעות פוליגרף

כיצד מתבצעת בדיקת מהימנות?

ההנחה שעליה מבוססת בדיקת מהימנות היא שכאשר אדם משקר ישנן לכך תופעות פיזיולוגיות שאין הוא שולט עליהן ותופענה גם אם הוא מנסה להסתיר את דבר השקר ככל יכולתו. לכן מכונת הפוליגרף כוללות רצועות המחוברות לגוף ותופסנים המתחברים לאצבעות ותפקידם לאתר את התופעות הפיזיולוגיות ולהעריך על פי הופעתן או היעדרותן האם אותו אדם דובר אמת או משקר. על מנת להכין את הנשאל לבדיקה ולוודא שהוא חש בנוח ואינו מתרגש, תחילה נשאלות שאלות חולין שהתשובות עליהן לא תשפענה על תוצאות הבדיקה.

לאחר השלב הראשוני נשאל המועמד שאלות ממוקדות בנוגע לנושאים הנחשבים בעייתיים בעיני החברה המגייסת – עבר פלילי, שימוש בסמים או חומרים אסורים אחרים, לקיחת חלק בפעילות פוליטית קיצונית או במעשי אלימות כלשהם, שתיית אלכוהול וידיעת מידע בנוגע ליחסים אסורים בעלי אופי מיני.

הרצועות והתופסנים מחברים לאלקטרודות הנעות על גבי דף נייר בסמוך לבוחן ובסופו של התשאול מתבצעת קריאה של הקווים שצוירו על ידי האלקטרודות ופענוח האם מה שנאמר אמת הוא או שמא שקר.

אין ספק שבדיקת פוליגרף לעובד חדש חשובה ומהותית ויש צורך במקרים מסוימים לבצע אותו כדי לאמוד על קנקנו של המועמד. יחד עם זאת ניתן להפעיל שיקול דעת ולהחליט האם מתייחסים לתוצאות הבדיקה או שנותנים אמון במועמד לאחר שהשאיר רושם חיובי בראיונות ומבדקים שבוצעו לו לבחינת התאמתו לתפקיד המיועד.

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט