בדיקת פוליגרף לפני קבלה לעבודה

בדיקת פוליגרף לפני קבלה לעבודה
5 (100%) 23 vote[s]

יכול להיות שהגעתם למשרת חלומותיכם אך אחרי כמה שלבים שכבר עברתם בהצלחה בתהליך ארוך במיוחד, יגיע העת לעבור בדיקת פוליגרף. אם אין לכם מה להסתיר אז אתם יכולים להיות רגועים לקראת הבדיקה אך יש אנשים שנלחצים בלי קשר כי מדובר בסיטואציה לא כל כך נעימה. האם היא חוקית? מי צריך לעבור אותה? האם כל עסק יכול להחליט על קיום הבדיקה? זה הזמן לתשובות.

בדיקת פוליגרף לפני קבלה לעבודה

להזמנת בדיקת פוליגרף לחץ כאן!

למה לבצע בדיקת פוליגרף?

בדיקת פוליגרף למועמד לעבודה שונה במהותה ובחוקים שלה מאשר בדיקת פוליגרף למועמד לעבודה כאשר הבדיקה עצמה מתבצעת מסיבות אחרות. בעוד בדיקת פוליגרף לעובד שכבר עובד בחברה מסוימת שמתבצעת לרוב למטרת גילוי דבר שקר מסוים או עניין פלילי כמו למשל גניבה, בדיקת פוליגרף למועמד לעבודה לרוב תתבצע כדי להבין האם הוא דובר אמת או במהלך סיווג ביטחוני. בדיקת הפוליגרף למועמד לעבודה יכולה גם להסביר האם הוא מתאים לעבודה וזאת מבחינת הפרופיל שלו.

האם הבדיקה חוקית?

בדיקת פוליגרף למועמד לעבודה חוקי וכל עסק יכול להחליט שהוא מבצע אותו, אך עליו לבצע את הבדיקה באופן אובייקטיבי. כאשר עם תוצאות הבדיקה הוא יכול להחליט כאוות נפשו. הדין בישראל לא מתערב בהחלטה האם לקיים בדיקת פוליגרף מתוך הבנה שזהו כלי חשוב וכי ההחלטה לשימוש בו במהלך תהליך קבלה לעבודה במקום עבודה מסוים יכול להשתנות ולהיות משמעותי ביותר.

איפה יבקשו מאיתנו לעבור בדיקת פוליגרף?

  1. בכל חברה ניתן לבקש מהעובד לעבור בדיקת פוליגרף אך זה לא נפוץ ובמשרות מסוימות הדרישה תהיה אפילו לעבור בדיקות תקופתיות ואפילו בדיקות פתע ולא רק בדיקה ראשונית. בכל מקרה החברות הראשיות שבהן תצטרכו לעבור בדיקת פוליגרף לפני קבלה לעבודה היא בחברות ביטחוניות.

  2. חברות אלו מטבע הדברים יכללו במהלך העבודה מספר רב של פרטים שיכולים להיות סודיים ולכן יש צורך לבצע תשאול גם כדי לעבור סיווג ביטחוני וגם כדי להבין האם הפרופיל של המועמד מתאים לעבודה זו.

  3. מעבר לחברות ביטחוניות יש גם מוסדות ממשלתיים שמחייבים מעבר של בדיקת פוליגרף. למשל, אפשר לקחת את המשטרה כאחד הגופים של הממשלה שיכול לבקש בדיקת פוליגרף אך גם עבודה במשרד ראש הממשלה לעתים תדרוש בדיקת פוליגרף מקדימה, כמובן בהתאם לתפקיד שבו תהיו.

בדיקת פוליגרף למניעת ריגול תעשייתי

בדיקות פוליגרף יכולות להיות גם בכניסה לעבודה בחברה טכנולוגית גדולה. באופן כללי כל חברה שמכילה סודות כלשהן יכולה לדרוש בדיקת פוליגרף וזאת לשתי מטרות: ראשית כדי להבין האם הפרופיל של אותו מעמד מתאים לתפקיד וזאת להתאמה נכונה ולא כדי להפחיד, ושנית כדי לוודא שלא מדובר בריגול תעשייתי. ריגול תעשייתי הפך להיות הרבה יותר פופולרי בעשור האחרון וחברות רבות נזהרות מכך מאוד כדי שלא ייאבדו את הסודות המסחריים שלהן. חברות אלו יכולות להיות גם חברות מזון גדולות, חברות פרסום גדולות וכמובן חברות סלולרי, חברות תוכנה, סטארט אפים וכולה.

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט