האם בדיקת פוליגרף אמינה?

האם בדיקת פוליגרף אמינה?
4.8 (95.71%) 14 vote[s]

בדיקת פוליגרף מאפשרת לבדוק האם אותו אדם דובר אמת או לא על ידי חיישנים המחוברים לגופו של הנבדק ומשדרים אותות לגרף וכך ניתן לדעת אם אותו אדם דובר אמת או לא. בדיקות אלו הן יעילות לצרכים שונים כמו למשל, בעת קבלה לעבודה בתחומים שונים לתפקידים בכירים או לתפקידים בעל חיסיון, או במקרה של העברת המידע לבתי משפט בעת משפטים פליליים ואזרחיים ועוד מקרים שונים.

המאפיינים של בדיקת הפוליגרף

מטרת בדיקת הפוליגרף לדעת אם אותו אדם דובר שקר או אמת והנחה של הבדיקה היא – כאדם מדבר שקר, הוא גורר אחריו באופן נשלט או לא נשלט שינויים פיזיים בגופו הנובעים ממערכת העצבים שלו. את שינויים אלו מזהים החיישנים השונים המחוברים על גופו של הנבדק ומעבירים תוצאות לגרף. השינויים יכלים להיות במקומות הבאים בגופו של הנבדק – בבית החזה, בסרעפת, בדופק, במערכות הדם ועוד.

הנתונים הנרשמים בעת בדיקת הפוליגרף הם:

נבדק בבדיקת פוליגרף

 

שינויים קיצוניים המשודרים לגרף בלחץ הדם והדופק בגופו של הנבדק

שינויים מסוימים בפעילות בית החזה והסרעפת

שינויים במוליכות החשמלית של עורו של הנבדק

האם תוצאות בדיקת פוליגרף אמינות?

בדיקת פוליגרף מוכרת לנו זה שנים רבות, אך נראה כי עם התפתחות הטכנולוגיה מכשירים אלו הולכים ומתפתחים ומאפשרים לנו להגיע לתוצאות טובות יותר. ישנם כאלו הסבורים כי בדיקת פוליגרף היא בעלת הצלחה ואמינות של 90% וישנם הסבורים כי היא בעלת אמינות של 70%. בפועל כיום עם ההתקדמות הטכנולוגית אחוז הדיוק בבדיקה מגיעה ל-90% ואף 95%. כמובן שבשביל להגיע לאחוזי דיוק כאלו לא מספיק בציוד משוכלל וחשוב שהבודק יהיה מקצועי ומיומן בתפקידו.

חשוב לציין כי בדיקת הפוליגרף אינה גורמת כל נזק או כאב מסוים לנבדק והיא נעשית בצורה ידידותית ביותר. במהלך הבדיקה הבודק שואל את הנבדק שאלות שהוכנו מראש, בתחילה יהיו אלו שאלות "טסט" כמו – האם אתה גר בכך וכך, או האם השם שלך הוא כך וכך ולאחר מכן ישאלו השאלות האמיתיות והעל הנבדק לענות עליהן בכן או לא.

אנשים רבים יודעים כי כאשר מתבצעות בדיקות פוליגרף, הדבר מרגש ואף מלחיץ מעט, במיוחד אם מדובר בפעם הראשונה, לכן הבודק ומפענח הבדיקה לוקח זאת בחשבון וכל בדיקה נבדקת בקפידה באופן פרטני ובהתאם לנסיבות שונות.

ראה גם: איך לעבור בדיקת פוליגרף בהצלחה

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט