האם מותר לעשות פוליגרף בהריון?

האם מותר לעשות פוליגרף בהריון?
4.7 (93.13%) 32 vote[s]

פוליגרף היא בדיקת מהימנות המקובלת לביצוע במקרים שונים. המטרה של הפוליגרף לדעת אם אותו אדם דובר אמת או לא ואותה מבצעים בחקירות משטרתיות, טרם קבלה לעבודה, במקרה של חקירה פלילית ועוד מקרים שונים. בדיקה זו היא כמובן אינה מושלמת, ישנם הסבורים כי מדובר בבדיקה בעלת 90% אמינות וישנם הסבורים כי פחות.בדיקת פוליגרף לנבדקת בהריון

לא מעט פעמים עולות שאלות רבות הקשורות לביצוע בדיקת פוליגרף לנשים הרות, השאלות הן הגיוניות: האם יש סכנה לעובר או לאם? האם ההתרגשות/ לחץ מהבדיקה יכולה להזיק לאם או לעובר? האם המדדים הביולוגים בהריון יכולים להטות את תוצאות הבדיקה? ובכן התשובות במקרה זה הן אינם חד משמעיות:

ראשית, רצוי מאוד שלא לחשוף נשים בהריון לבדיקה של מכשירים שונים ובעיקר לא למכשיר הפוליגרף המכיל חיישנים ואלקטרודות. לכן, אם מדובר בתהליך שניתן לדחות אותו לאחר תקופת ההיריון רצוי להמתין עם הדברים, אך אם באישה הרה המואשמת בעבירה חמורה במיוחד, חשוב להבין כי בדיקת הפוליגרף היא בעד עצמה מציפה התרגשות ולחצים רבים, ולעיתים ההתרגשות הכרוכה בבדיקה עלולה לעיתים לסכן את העובר, במיוחד במקרים שבהם מדובר בחודשי ההיריון הראשונים.

   >>> לחצו כאן ליצירת קשר וקבלו 10% הנחה <<<

האם מסוכן לבצע בדיקת פוליגרף בהריון?

חשוב לציין כי בדיקת הפוליגרף כשלעצמה כולל כלל המכשירים והחיישנים המחוברים לה אינם מהווים סכנה לאם או לעובר ואינם מהווים כאב פיזי, אך לעיתים ההתרגשות הרבה יכול להשפיע על תוצאות הבדיקה לשלילה. לכן, רק במידה ומדובר בתהליך דחוף שיכול לשמש כעדות על אשמה בפלילים של האישה יש לבצע את הבדיקה, אך יש לקחת בחשבון את עניין ההתרגשות והלחץ על השפעת התוצאות. בכל מקרה, מומלץ לדחות את הבדיקה במידה והדבר אינו דחוף.

בכל מקרה, ישנם מקרים שבהם בדיקת הפוליגרף לא תהיה קבילה, והם במקרים של אדם חולה בעל קוצב לב, מקרים שמדובר באישה בהיריון ובמקרים נוספים אחרים. לכן, במידה ואינכם בטוחים, תמיד כדאי להתייעץ עם הצוות המקצועי של מכון הפוליגרף שיוכל לבחון את הנושא ולתת לכם תשובות מדויקות, אך חשוב ביותר להתייעץ עם מכון פוליגרף מורשה בעל ניסיון רב וותק בתחום שיוכל לספק לכם תשובות מספקות.

ראה גם: האם ניתן לרמות או להתל בפוליגרף?

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט