האם פוליגרף קביל בבית משפט?

האם פוליגרף קביל בבית משפט?
4.7 (94.55%) 22 vote[s]

בעולם של היום די קשה לסמוך על אנשים, הרי יש לא מעט תככים ושקרים קריטיים שיכולים לפגוע רבות באנשים שונים, כך שיש פתרון מצוין לכך והוא – בדיקת פוליגרף. למעשה, באמצעות מכונת זו אנו נוכל לשמוע האם אותו נבדק אכן דובר אמת או לא. פירוש המילה פוליגרף הוא – פולי – רב וגרף הוא – רישום, כך שמכונה זו מיועדת לרישום ממש כמו שהיא נקראת.

האם פוליגרף קביל בבית משפט?

התשובות של בדיקת הפוליגרף באמצעות מכונת זו הם לא תמיד מדויקות ולעתים ישנן תוצאות אשר סוטרות זו את זו. מסיבה זאת בבית משפט ניתן להשתמש בתוצאות של בדיקת הפוליגרף כהוכחה במשפט אך בתנאים מסוימים:

  1. רק אם התשובות שהתקבלו הם אכן מדויקות במאת האחוזים.
  2. הבדיקות יהיו קבילות רק במידה והעניין מקובל על שני הצדדים במשפט
  3. חשוב לציין כי בסופו של דבר רק בית משפט יכול לקבוע אם הוא אכן מקבל את הבדיקה או לא.

האם בדיקת פוליגרף קבילה בבית המשפט?

בבית דין אזרחי, בית המשפט מחליט לאחר ששמע את כלל הטיעונים והעדיות, על צדקת צד אחד אל מול צדקת הצד השני. בעוד שבבית דין המטפל במשפט הפלילי ההחלטות שיתקבלו עלולות להשפיע מאוד על חירותו ועל שמו הטוב של הנאשם ולכן כל עוד בדיקת הפוליגרף אינה מהימנה ברמת דיוק של 100% יאלץ עורך הדין הפלילי לספק ראיות נוספות ומעבר לתוצאות בדיקת הפוליגרף שהתקבלו.

כיצד פועלת מכונת הפוליגרף?

בדיקת פוליגרף היא אחת הבדיקות הפופולריות במקרים שונים, בין אם מדובר על קבלת עובדים לחברה מסוימת, בחקירות משטרתיות, במקרים של מעילה או גניבה בחברה מסוימת ועוד מקרים שונים נוספים. הבדיקה עצמה מתבצעת באמצעות מכונת אמת. שהיא כמעין קופסא קטנה אשר קולטת את התדרים של שפת הגוף של הנבדק. קליטת התדרים נעשית באמצעות אלקטרודות המחוברות לגופו ומשם הדוח יוצא ישירות לגרף ומודפס על גבי נייר. לקופסא של הפוליגרף מחוברים 2 אלמנטים: האלקטרודות שמחוברות לנבדק עצמו והם אלו שמעבירות את התדרים ישירות מגופו אל המכשיר. האלמנט השני המחובר הוא: כבל שמחבר אותו למסך ועל גבי המסך רואים את כל התנודות שהאלקטרודות משדרות.

במהלך בדיקת הפוליגרף הנבדק נשאל שאלות שונות, כאשר השאלה הראשונה היא בגדר "בדיקה" כדי לוודא כי המכונה אכן פועלת, שאלה זו יכולה להיות: קוראים לך כך וכך, או הינך נמצא בעיר תל אביב וכך הלאה. לאחר מכן נשאלות השאלות האמיתיות שהוכנו מראש והנבדק משיב עליהן בחיוב או בשלילה עד לתום הבדיקה.

בדיקת פוליגרף בבית משפט מבוצעת במקרים שונים. קראו כאן על סוגי בדיקות פוליגרף שיכולות להגיע לבית משפט

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט