השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף

השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף
5 (100%) 7 vote[s]

 

 

בדיקת פוליגרף היא בדיקה המודדת שינויים זעירים על פני עורו של הנבדק על מנת להסיק האם הוא דובר אמת או שקר. מהימנותם של מכשירי הפוליגרף נחשבת למהימנות גבוהה, על אף שהיא אינה מושלמת ולכן לא תמיד קבילה כראיה משפטית, כראיה יחידה או מכריעה בתיק. בין היתר, אחת הסיבות לפגיעה במהימנות הבדיקה היא השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף, ובכלל זה אפשר להוסיף גם סמים ואלכוהול. חומרים אלה יכולים להשפיע מאוד על הסממנים הביולוגיים של הגוף, באופן שאינו מאפשר למדוד בצורה מדויקת את השינויים הביולוגיים שעובר הנבדק במהלך הבדיקה.

השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף

   >>> לחצו ליצירת קשר וקבלו 10% הנחה <<<

השפעת התרופה על הביולוגיה של הגוף

השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף הוא נושא שנחקר לאורך שנים ארוכות, וכיום ישנה הבנה די ברורה לגבי סוגי ההשפעה של סוגי תרופות שונות על הביולוגיה של הגוף ועל תוצאות בדיקות פוליגרף. השפעה זו תלויה בהשפעות של התרופות על הביולוגיה של הגוף, וישנם מספר סוגים של תרופות שאינם בהכרח מכשילים את תוצאות הבדיקה באופן אוטומטי. כך למשל, ישנן תרופות הגורמות לירידה בלחץ הדם, להאטת דופק הלב ובהתאם לכך לאחר נטילתן לא ניתן לבצע בדיקת פוליגרף מהימנה. תרופות הגורמות להזעה מוגברת או הפחתה של רמת ההזעה, בין בצורה ישירה ובין כתופעת לוואי, אף הן תרופות שמונעות את קיומה  של בדיקת הפוליגרף.

חשוב לבצע בדיקת דם מקדימה לפני בדיקת הפוליגרף

תרופות - מודן פוליגרף

בדיקת פוליגרף הוא הליך חקירה סביר ושכיח בחקירת עצורים וחשודים במעשי פשע, אך גם משמשת לבדיקת עובדים בכירים בארגונים עסקיים או ציבוריים, ובמקרה זה נחשבת הבדיקה למהלך קיצוני למדי. בהתאם לכך, אם כבר עורכים את הבדיקה, חשוב מאוד שניתן יהיה להישען על התוצאות שהיא מציגה בצורה מלאה, וכדי שזה יקרה יש לבצע בדיקת דם פשוטה לפני עריכת בדיקת פוליגרף. מן הנבדק תילקח דגימת דם, ולאחר שהוא הצהיר בעצמו על כך שלא נטל תרופות, סמים או אלכוהול לפני הבדיקה, תחל הבדיקה. על אף שתוצאות הבדיקה עצמה מתקבלות מייד בסופה, התוצאות הסופיות תתקבלנה לאחר קבלת תוצאות בדיקת הדם שתאשרר שהנבדק אכן היה נקי מחומרים זרים בגופו במהלך הבדיקה.

לימוד הנושא בטרם מעמידים אנשים במעמד של בדיקת פוליגרף

במידה ואתם עוסקים בתחום החקירות, אלו הם דברים שצריכים להיות ידועים לכם, וחשוב מאוד שגם תקפידו עליהם על מנת להשיג את המהימנות הדרושה. במידה ואתם בודקים את האפשרות לשלב בדיקות פוליגרף בארגון שלכם, או לכל מטרה אחרת, ואם אתם רוצים להבטיח שהבדיקות המתבצעות משקפות את האמת והמציאות, חשוב מאוד שתלמדו את הנושא של השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף לעומקו ותקפידו על כך שהבדיקות יתבצעו בתנאים הנדרשים, על מנת שלא תצטרכו להטריח את הנבדקים פעם נוספת למעמד שיכול להיות שנוי במחלוקת בארגונים רבים ולמטרות שונות.

ראה גם: בדיקת פוליגרף לעובד

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט