מותר לעשות פוליגרף לילדים?

מותר לעשות פוליגרף לילדים?
5 (100%) 2 vote[s]

בדיקת פוליגרף הינה בדיקה במכונת אמת ומטרתה היא לבדוק (או להעריך, יותר נכון) האם הנבדק דובר אמת או עונה תשובות שקריות על שאלות שהוא נשאל. הבדיקה נפוצה במערכת אכיפת החוק והמשפט עת יש להכריע בין שני צדדים הקשורים לשני הצדדים של עניין מסוים וישנה סתירה בין הגרסאות הנמסרות על ידיהם. על ידי בדיקה במכונת אמת אפשר לחזק או להפריך את הגרסה של אחד הצדדים. גם אם לא על סמך בדיקה זו בלבד הרי שהיא יכולה להוסיף עוד נדבך לאישור או הפרכת האמינות של הנבדק.

נשאלת השאלה – האם ניתן לבדוק באמצעות פוליגרף כל עד, נאשם או צד במשפט? שאלה זו הינה מהותית במיוחד כאשר עוסקים בתחום של ילדים. האם ניתן לבדוק בפוליגרף ילדים או בני נוער? האם תוצאות הבדיקה תהיינה קבילות בבית המשפט? מאיזה גיל ניתן לעשות זאת? ועוד שאלות מורכבות שכל אחת מהתשובות עליהן יש בה כדי ליישב סוגיה משפטית לא פשוטה בכלל.

פרטים בנוגע לבדיקת פוליגרף לילדים

גרף בדיקת פוליגרףראשית חשוב לדעת שביצוע הבדיקה מותר לילדים וכבר התקיימו לא מעט תקדימים בעניין. יחד עם זאת אין הבדיקה מותרת עבור ילדים או בני נוער מתחת לגיל 12 וגם אז – בין הגילאים 12-16 נחשבות תוצאות הבדיקה בערבון מוגבל ובזהירות מרובה. למרות זאת אי אפשר להתעלם מההשלכות שעלולות להיות לתוצאות הבדיקה על עניין משפטי המתהווה. דוגמא טובה היא האשמה בדבר אונס קטין או ביצוע מעשה מגונה. כאשר הצד הבוגר מכחיש את הטענות וההאשמות חשוב לנסות לקבל מושג נוסף מה התרחש ואז פונים לבדיקת הפוליגרף.

בדיקת פוליגרף לילדים מתבצעת על ידי מפעיל מכונת אמת המוסמך לעשות זאת לילדים ובנוכחות אנשי מקצוע נוספים על מנת ליצור אווירה שבה יהיה קל לילד או לנער לשתף פעולה ולומר דברים נכונים ואמתיים ככל האפשר. גם כשמדובר בילדים מסתמכת הבדיקה על מגוון תופעות פיזיולוגיות העלולות להתרחש בגוף הנבדק בעת שהוא משקר והוא אינו שולט עליהן ואינו יכול לבחור מרצונו שהן לא תופענה. תוצאות הבדיקה תישקלנה בכובד ראש.

מודן פוליגרף מתמחים בבדיקות פוליגרף לכל הגילאים, כולל לילדים. אם אתם מעוניינים בביצוע בדיקת פוליגרף לקטין צרו איתנו קשר

ראה גם: בדיקת פוליגרף אמינה ומקצועית

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט