סוגי בדיקות פוליגרף

סוגי בדיקות פוליגרף
5 (100%) 5 votes

סוגי בדיקות פוליגרף

בדיקות פוליגרף הינן כלי נפוץ בחברה המודרנית, המשמש למגוון גדול של בחינות בתחומים שונים. הבדיקות משמשות בין היתר לאבחון וקבלת עובדים, בדיקת אמינתם, מידת הלויאליות תקופתיות, בדיקות עקב חשד למעילה, בדיקות לצורכי ביטוח, ובדיקות פוליגרף לגילוי אלימות והטרדות מיניות.

בדיקות פוליגרף למקומות עבודה

בדיקות פוליגרף למקומות עבודה הינן כלי עזר מקובל ושכיח, בעיקר עבור משרות ומקומות תעסוקה הקשורים בכספים או שהינם בעלי אופי רגיש ומסווג. בדיקות אלו משמשות את מקום העבודה לשלוש מטרות עיקריות:

  1. אבחון מועמדים- הבדיקה מאבחנת את התאמתו של המועמד מבחינת נורמות התנהגותו, אופיו והתאמתו לדרישות ולצרכי המשרה והמקום. הבדיקה כוללת גם את בחינת הרקע והעבר של המועמד, ומסייעת בבדיקת יושרו ואמינותו.
  2. חשדות במקומות עבודה – במקרים של מעילה, גניבה מעילה, חסרים, התנהגות לא הולמת, חשד להדלפת מידע או ריגול תעשייתי. הבדיקה משמשת ככלי עזר חשוב וחיוני המסייע במציאת החשודים בדבר העבירה, ומהווה גורם המרתיע עובדים מפני ביצוע מעשים דומים בעתיד.
  3. בדיקות מהימנות תקופתיות- אלו בדיקות שמטרתן לוודא את מידותיהם המוסריות ואמינותם של עובדי החברה,  ומשמשות גם ככלי הרתעה ומניעה חזק מאד של מחדלים, מעילות ועבירות.

בדיקות פוליגרף עבור חברות ביטוח

חברות הביטוח נדרשות להתמודד בכל עת עם תביעות נזקי גוף ורכוש, אשר לעיתים קרובות הינן מוגזמות או שקריות, וזאת מתוך רצון של המבוטחים להשיג במרמה את הכספים מצד שני חברות הביטוח עושות כל מאמץ בשיטות שונות לצמצם הפיצוי למתלונן. מסיבה זו, חברות הביטוח רבות ומבוטחים נעזרים בשירותי בדיקת פוליגרף המסייעים בהוכחת קיום הפגיעות, מסיבותיהן, מידת ההצדקה בתביעות והיקף הנזק.

בדיקות פוליגרף למקרי אלימות ואישות

במקרים של אלימות או בעיות אישות, בגידות, הטרדה מינית וכלל הנושאים, לעיתים קרובות הוכחת המצב תלויה בהצהרות וטיעונים סותרים של שני של הצדדים. בעזרת ביצוע פוליגרף לאחד או שני הצדדים המעורבים, ניתן לאשש טיעונים אלו הקשורים לביצוע מעשי אלימות פיזית ומילולית, כדוגמת הטרדות מיניות, הכאה, קללות והוצאת דיבה. כמו כן, בדיקות אלו מסייעות לאמת מקרים של בגידה וחוסר יושר בין בני זוג.

בדיקות אלו מבוצעות ברגישות, מקצועיות ודיסקרטיות מן המעלה הראשונה.

בדיקות אמינות ומקצועיות

חברתנו מנוהלת ומעסיקה אנשי מקצוע ומומחים מהשורה הראשונה, יוצאי מערכת הביטחון וחברים באיגוד בודקי הפוליגרף האמריקאי והישראלי, שהינם בעלי ניסיון רב בתחום. החברה חרטה על דגלה לבצע את בדיקות הפוליגרף בהתאם לכללי אתיקה מחמירים, ללא חריגות או יוצאים מהכלל. בדיקות אלו לא תושפענה מזהות הנבדק, ולא תבוצענה בניגוד לרצונו או במקרים של בריאות לקויה. הבדיקות עצמן יבוצעו בתנאים נאותים ונעימים, בחלל נקי, מאוורר ונוח, ולא ייעשה בתוצאותיהן כל שימוש ללא הסכמה מראש של הנבדק.

נותנים חוות דעת לבתי משפט, חברות הביטוח ומומחים במתן עדות בבתי המשפט.

  • אתיקה
  • אמינות
  • מקצועיות
  • דיסקרטיות

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
צרו קשר
ההודעה נשלחה בהצלחה!10 + 9 =