פוליגרף בצבא – כל המידע שאתם צריכים

פוליגרף בצבא – כל המידע שאתם צריכים
4.9 (97.41%) 116 vote[s]

בדיקת פוליגרף מתבצעת בצבא במגוון נסיבות ושיקולים, בדיוק כשם שהיא מבוצעת עבור אזרחים מחוץ למערכת הצבאית. בדיקת הפוליגרף מבוצעת כדי להעריך האם אדם מסוים מסר מידע אמתי ולא שיקר לשאלות שנשאל, בעיקר אם מדובר באופציה לשיתוף פעולה עם גוף שבו הוא עשוי להיות חשוף למידע רגיש או סודי. כך למשל מועמדים לתפקידים חדשים וסודיים צריכים לעבור בהצלחה בדיקת פוליגרף, וגם כאשר חיילים צריכים להוכיח שאמרו אמת בחקירה או בסיטואציה אחרת יתכן ויבדקו במכונת אמת.

חייל צה"ל - מודן בדיקות פוליגרף

   >>> ליצירת קשר ופרטים נוספים לחצו כאן <<<

בדיקת פוליגרף כיום היא האמצעי היחיד וגם האמין ביותר לבדוק את אמונו של אדם ואת כנותו במענה על שאלות חשובות. הבדיקה מבוססת על העובדה שכאשר אדם מסוים משקר ונמצא במצב של לחץ נפשי בשל כך – תהיינה לכך השפעות גופניות שלאותו אדם אין שליטה עליהן וכך אפשר יהיה לדעת האם הוא משקר או דובר אמת. הבדיקה מוכיחה את עצמה על בסיס קבוע כאשר היא בשימוש צבאי, אזרחי, בשימוש של המשטרה או של מערכת המשפט במדינה, כמו גם במדינות אחרות. כיום נהוג אף לבצע בדיקת פוליגרף לעובדים בחברות מסוימות כדבר שבשגרה.

כיצד מבוצעת הבדיקה ואיך אפשר להתכונן אליה?

הדבר החשוב ביותר לדעת על אופן הבדיקה הוא שחשוב מאד לבצע אותה במצב של רוגע ונינוחות. המערכת עלולה לזהות סימני התרגשות או מתח ולטעות בהם ולחשוב שמדובר בתופעות גופניות המתרחשות כתוצאה ישירה מאמירת דבר שקר. מומלץ לישון היטב בלילה שלפני הבדיקה, לאכול משהו, ללבוש בגדים נוחים וכמובן לומר את האמת כולה. לא בכדי אומרים שמי שלא מתכוון לשקר, כלומר מי שאין לו מה להסתיר ואכן דובר אך ורק אמת – אין לו מה לחשוש מן הבדיקה והוא יכול לבצע אותה בביטחון שלם.

כדי לבצע את הבדיקה יש להתחבר למערכת ממוחשבת על ידי אלקטרודות המוצמדות לגופו של הנבדק – לאצבעות שלו, לפרק כף היד ולמותניים שלו. בתחילת הבדיקה יישאל הנבדק כמה שאלות כלליות, כמו איזה יום היום או האם השמש זורחת בחוץ וכך ייווכח כיצד תתנהג המערכת לאור מתן תשובותיו. לאחר מכן יתחיל שלב הבדיקה בו יישאלו שאלות קונקרטיות הקשורות לצבא, לנבדק ולעצם הגעתו לבדיקה.

לקריאת מאמרים נוספים

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט