שימוש במכשיר פוליגרף בתביעת ביטוח

שימוש במכשיר פוליגרף בתביעת ביטוח
4.6 (92.57%) 35 vote[s]

השאלה אותה שואלים רבים הנדרשים לעבור בדיקת פוליגרף בעת מקרה ביטוחי היא מדוע חברות ביטוח דורשות לעבור פוליגרף? והאם הן יכולות לחייב את התובע לעבור את הבדיקה? ישנם לא מעט מקרים אפורים בביטוח שלא ניתן לדעת בבירור האם מדובר במקרה ביטוחי או לא. מקרים אלו יכולים להיות בתאונות רכב, בתביעות רכוש של דירה או עסק, בתביעות ביטוחי בריאות ועוד מקרים נוספים. המטרה של בדיקת פוליגרף בתביעת ביטוח היא לאפשר לחברת ביטוח לעמוד את אמינות ונכונות הפרטים שנמסרו בעת התביעה.

מהי בדיקת פוליגרף?

בדיקה זו נועדה לאשר האם אותו מבוטח דובר אמת או לא, על ידי מכשיר הקולט את השינויים הפיזיים של הנבדק על ידי אותות וחיישנים המשדרים לגרף את נתונים אלו. בתום בדיקת הפוליגרף הבודק בוחן את הגרף ויאשר האם הנבדק דובר אמת או לא. בדיקות פוליגרף נעשות במגוון רב של מקרים, אם זה בקבלה לעבודה, בחקירות משטרתיות ובניהם המקרה הנפוץ יותר והוא – בתביעות ביטוח.

בדיקת פוליגרף לחברת הביטוח

האם חובה לבצע את הבדיקה בעת בקשת חברת הביטוח?

בישראל יש חוק הקובע כי לא ניתן להכריח אדם לבצע בדיקות פוליגרף ללא רצונו, אלה עליו להסכים לבדיקה מרצונו החופשי. מנגד, חברת הביטוח יכולה שלא לאשר תביעה במידה וקיים חשד סביר כי המבוטח אינו דובר אמת, מה גם שהבדיקה יכולה לזרז את הליך התביעה, כך שבמידה והמבוטח יצא דובר אמת, התביעה תתקדם וישולמו לו הכספים במסגרת התביעה.

טרם הסכמה לעשות פוליגרף בתביעות ביטוח כדאי לבדוק מספר דברים על מנת למקסם את תוצאות בדיקת הפוליגרף:

חשוב לוודא כי חברת הביטוח שולחת את המבוטח לחברה אמינה הפועלת עם רישיון לעסוק בתחום ולאחר מכן יש לבדוק כי הבדיקה נעשתה בצורה מקצועית לחלוטין.

חשוב לוודא כי הבודק שואל את המבוטח שאלות רלוונטיות למקרה הביטוחי, הרי ניסוח השאלות הוא מרכיב חשוב למהימנות הבדיקה.

בדיקת פוליגרף כוללת שלושה שלבים מרכזיים: ראיון מקדים בין הבודק לנבדק ובוא הנבדק יקבל הסבר מלא על התהליך, לאחר מכן מבצעים את הבדיקה עצמה שעורכת כמה דקות ואחריה הבודק ינתח את התוצאות. יש לוודא כי שלבים אלו מתבצעים בצורה נכונה.

ראה גם: פוליגרף – כל מה שרציתם לדעת

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט