פוליגרף לסינון מועמדים – ללמוד מהניסיון

פוליגרף לסינון מועמדים – ללמוד מהניסיון
4.4 (87.5%) 8 vote[s]

בדיקת פוליגרף לוקחת חלק בתהליך של גיוס, מיון וסינון מועמדים בתפקידים רבים בשוק התעסוקה. פעם היה מקובל לבצע את בדיקות הפוליגרף עבור אנשים המועמדים לתפקידים ניהוליים או בכירים אך כיום מתבצע שימוש בבדיקות הפוליגרף גם עבור תפקידים זוטרים או תפקידים ללא כל קשר לניהול. בנוסף לכך ישנו שימוש בבדיקות עבור מי שמועמד לתפקיד שיש בו מידע רגיש או חסוי והבדיקה נותנת פן נוסף להתייחסות ולהוספה לתכונות הנוספות של המועמד בעיניו של המעסיק הפוטנציאלי.

כיום ישנם מעסיקים המבקשים מהמועמד לבצע בדיקת פוליגרף מבלי שיש בה שימוש. הם מעוניינים לבדוק את תגובתו לבקשה זו, בוחנים האם ינסה להתווכח או להתחמק ובמידה מסוימת הבדיקה מהווה סוג של הרתעה, שכן מי שיש לו עבר מפוקפק או שיש לו סיבה לחשוש מביצוע הבדיקה יראה באותה חברה או באותו המעסיק כרציניים אשר לא מקלים ראש בבחירת המועמדים והעובדים שיתווספו לשורות העובדים שכבר מועסקים אצלם.

בדיקת פוליגרף לסינון מועמדיםתהליך בדיקת פוליגרף

אז איך מבצעים סינון נכון של מועמדים? קודם כל על סמך ניסיון שלא לבצע את הבדיקה. מכיוון שלא ניתן לדעת מאיזו סיבה נובע הסירוב לעבור בדיקת פוליגרף כחלק מתהליך הגיוס לתפקיד מסוים – הרי שאי אפשר לדעת האם מדובר בעניין תמים או ברצון להסתיר מידע. שנית – תוצאות הבדיקה יכולות גם הן להוות גורם לסינון מועמד זה או אחר בשל תוצאות שנויות במחלוקת שתתקבלנה לגביו או שמכונת הפוליגרף תקבע כי הוא דובר שקר, משמע ייתכן ומדובר באדם לא אמין שלא דובר אמת.

חשוב מאד לנסות להבין את התגובות של המועמד כאשר מבקשים ממנו לעבור את בדיקת הפוליגרף על מנת להבין מה היחס שלו לכך ואיך הוא חש עם זה. מכיוון שלעולם אין לדעת מה עובר במוחו של אדם או מה תחושותיו בנוגע לנושא זה או אחר – אין ברירה אלא לנסות להציע לו אפשרויות שעלולות להרתיע אותו על מנת להבין איך הוא מקבל את הבשורה ומה ניתן להסיק מכך אודות האישיות שלו ולנסות את אופיו כעובד מן המניין.

ראה גם: בדיקת פוליגרף לעובד

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט