מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

בדיקות פוליגרף

בעידן בו האמת הופכת למצרך נדיר, נדרש כלי אמין ואיכותי שיוכל לספק תשובות חד משמעיות. לשם כך בדיוק נועדו בדיקות פוליגרף (הידוע בשמו העממי "מכונת אמת") אשר מודדות את תגובותיו הפיזיות של אדם בעת מענה לשאלות ויכולות לסייע לנו ללמוד האם הוא דובר אמת או משקר. במקרים רבים ומגוונים, אנו עשויים להידרש לבדיקת אמינות תשובותיו של אדם. בין אם מדובר בצרכים משפטיים, עבור קליטת עובדים חדשים לארגון או למטרות רבות אחרות, בדיקת פוליגרף הוא כלי יעיל ביותר. חברת מודן פוליגרף מעמידה לרשותך ניסיון רב שנים בתחום החקירות והשימוש בפוליגרף ויסייעו לך לנהל בדיקות פוליגרף ברמה גבוהה הנערכות בנוחות בבית הלקוח.

ניתן ללמוד כאן אודות סוגי בדיקות פוליגרף השונות והשימושים הנפוצים בהן:

בדיקות פוליגרף קדם תעסוקתיות

על מנת להבטיח את אמינות המועמדים למשרה וכדי לבחון את טוהר כוונותיהם באופן שאינו משתמע לשתי פנים, עורכים ארגונים רבים בדיקות פוליגרף כחלק מהליך מיון העובדים למקום העבודה. במהלך הבדיקה ניתן יהיה לבחון האם כל המידע אותו הציג בפנינו העובד הוא אכן אמת לאמיתה והאם ישנן סיבות לחשוד בו.

מסיבות מובנות, עובדים רבים אינם ששים לקחת חלק או לבצע בדיקת פוליגרף ונרתעים מהמעמד המלחיץ. עם זאת, במקומות עבודה רבים בהם ההתנהלות השוטפת היא סביב תכנים רגישים או בסיטואציות מורכבות, הימנעות משימוש בכל האמצעים העומדים לרשותך כדי להבטיח את אמינות עובדיך עשוי להעמיד אותך בסיכון בטחוני וכלכלי רב וליצור נזקים לתדמית הארגון שלך שיהיה קשה מאוד לתקן. בדיקות הפוליגרף הקדם תעסוקתיות נהוגות לרוב בשני סוגים עיקריים של ארגונים.

ארגונים ציבוריים וביטחוניים

לארגונים ציבוריים העוסקים במידע רגיש או בתחום עיסוק מורכב מבחינה ביטחונית, נדרשים עובדים אמינים. מוסדות רבים בישראל, כמו השב"כ, משטרת ישראל, משרדי ממשלה שונים ותעשיות ביטחוניות שונות עורכות בדיקות פוליגרף כחלק מתהליך קליטת עובדים חדשים. על מנת להבטיח מעבר לכל ספק כי המועמדים שלך עומדים בקריטריונים של הארגון, נהוג לערוך בדיקת פוליגרף שתבחן את תגובות המועמד ותמדוד את אמינותו. בבדיקות המיון הללו נוכל לשאול מגוון רחב של שאלות להשגת מטרות אלו וביניהן:

חברות מסחריות ומוסדות פיננסיים

התחרות האינטנסיבית הניטשת כיום בעולם העסקים נוטעת בלבבות בעלי חברות רבים פחד רב מפני איומי ריגול תעשייתי, פגיעה במשאבי החברה ומפני כוח עבודה בלתי אמין. בעידן בו נתונים הפכו לאחד מהמשאבים היקרים ביותר, שוקדים חברי ההנהלה הבכירה בחברות רבות על הדרכים היעילות ביותר להגן עליהם מפני גורמים עוינים. למטרה זו בדיוק מאמצים ארגונים רבים – מבנקים וקרנות הון סיכון ועד לחברות בתחום ההיי-טק, האנרגיה ומגוון רחב של תחומי תעשייה - בדיקות פוליגרף שיסייעו להם ללמוד אודות הרקע של עובדיהם. במהלך בדיקת פוליגרף מסוג זה ניתן לשאול את העובד סדרה של שאלות שתסייע לך להבטיח כי כוח האדם שלך משרת את מטרותיך בצורה הטובה ביותר. שאלות אלו עשויות לכלול למשל:

באמצעות שאלות אלו ורבות אחרות ניתן לבחון האם המועמד מקורב לעבריינים, בעל כוונות פליליות או אפילו נשלח למטרות ריגול תעשייתי או חבלה במטרות הארגון.

בדיקת פוליגרף

בדיקות פוליגרף ספציפיות

ישנן מטרות רבות בהן נדרשת בדיקת פוליגרף סביב נושא נקודתי על פי דרישת הלקוח. במקרה זה, יהיה עלינו ללמוד אודות הנושא אותו אנו מבקשים לבחון וליצור מערך שאלות ממוקד ויעיל שיאפשר לנו להוציא את האמת לאור. לצד מספר שאלות "סרק" שמטרתן לסייע לנבדק לחוש בנוח וכדי לבחון את מדדי גופו בזמן רגיעה, יוצגו שאלות הקשורות למקרה הנחקר אשר יבחנו האם הצהרות הנבדק הן אכן אמיתיות. בדיקות פוליגרף מסוג זה נפוצות מאוד ומשמשות למגוון רחב של מטרות עבור לקוחות עסקיים, ציבוריים ופרטיים כאחד.

למטרות משפטיות

בהליכים משפטיים רבים, עשויים לדרוש עורכי הדין בדיקת פוליגרף כדי לבחון את אמיתות טענותיו של החשוד. לעתים דרישה זו תגיע מצד החשוד עצמו, על מנת להוכיח באופן מובהק את חפותו. על אף שבמשפט הפלילי אין תוקף לתוצאות הפוליגרף, הבדיקה יכולה לשמש כחלק מאסטרטגיית חקירה יעילה ובתביעות אזרחיות היא קבילה ונמצאת בשימוש נפוץ מאוד.
במקום העבודה

על מנת לחקור מקרים נקודתיים במקום העבודה בצורה דיסקרטית ומבלי לערב את המשטרה לפני שהדברים ברורים, ניתן לדרוש מעובדים החשודים בפלילים או בהפרת מדיניות החברה, להיבדק אודות כך בפוליגרף. באמצעות בדיקות פוליגרף אלו נחשפו ניסיונות מעילה, גניבות מהמשרד, ריגול תעשייתי ואפילו הטרדות מיניות. השימוש בבדיקה זו במקום העבודה מאפשרת לנקות עובדים מחשד בצורה דיסקרטית מבלי לבייש אותם או לערב גורמים משטרתיים שלא לצורך.

ניתן ליישם בדיקה זו גם כדי לאמת או להפריך חשדות שעולים כלפי אנשי מקצוע העובדים בביתנו כמו מטפלות, עובדי ניקיון או גננים ולהוציא את האמת לאור באופן יעיל, פשוט ואלגנטי.

למטרות אישיות

במידה וקיים חשד לבגידות בין בני זוג, לנכסים שהוסתרו כחלק מהליך גירושין, אם ילדך מגלה סימני מצוקה אשר עשויים להיות קשורים לשימוש בסמים, מעשי בריונות ואיומים או לאלימות פיזית או מינית, ניתן לקבל תשובות חד משמעיות לכל חשדותיך בבדיקת הפוליגרף. נמצא כי כלי זה יעיל ושימושו נפוץ גם בסכסוכי ירושה או במהלך מחלוקות בין שותפים עסקיים. גם כחלק מיישוב סכסוכים בהליכי בוררות או גישור בו קיים פער ניכר בין גרסאות הצדדים, יכול לסייע הכלי האובייקטיבי והמדיד הזה על מנת לקדם את השיח.

ביצוע בדיקות פוליגרף

בדיקות פוליגרף תקופתיות

על אף שבדיקות פוליגרף בתהליך המיון עשויות להיות יעילות מאוד כדי לבחון את מהימנות המועמדים, חשוב לזכור כי ערכים כמו נאמנות, התנהלות תקינה ואמינות נמדדים לאורך זמן. פעמים רבות עובדים נשחקים או נתונים ללחצים חיצוניים שונים ועלולים להפוך את עורם. כמו כן, חשוב לזכור כי עובדיך נחשפים לאורך שנות עבודתם בארגון שלך למידע רב אודות אופי התנהלותו ולנתונים רגישים רבים אחרים אשר עשויים להתגלות כבעלי פוטנציאל לרווחים לא לגיטימיים. מסיבות אלו, וכדי להבטיח שהאצבע תמיד על הדופק וכי אין גורמים בעייתיים בארגון, חשוב לערוך אחת לתקופה בדיקת פוליגרף בארגון שתספק לנו "ריענון" לאמינות העובדים שלנו.

התאמה מדויקת לאופי וצרכי הארגון

על מנת שהבדיקה תהיה יעילה, נדרשת בחינה של אופי המחלקות השונות בארגון, של ההתנהלות השוטפת ובעיקר, של התחומים אשר חשוב לנו לבדוק בהתנהלות העובדים. המידע הזה הוא קריטי על מנת לבנות את רשימת השאלות המתאימה ביותר למטרות הארגון שלך ולכסות את כל מה שנדרש כדי לתת לך את השקט הנפשי כי הכול מתנהל כשורה. שאלות אפשריות בבדיקה כזו עשויות להיות:

שאלות אלו ורבות אחרות עשויות לחשוף התנהלות בלתי תקינה המתרחשת בארגון מתחת לאפך, או בתרחיש החיובי יותר, לנקות את עובדיך מכל חשד ולסייע לך לישון טוב יותר בלילה.

מקצועיות ודיסקרטיות

מכון מודן פוליגרף מחויב למקצועיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומספק בדיקות פוליגרף אמינות ודיסקרטיות המהווים חוות דעת מקצועית וקבילה משפטית לכל דבר ועניין. אנו מזמינים אותך לקרוא עוד אודות השירותים הזמינים לך בחברתנו וליצור עמנו קשר באתר עוד היום כדי לקבל פרטים נוספים על בדיקות פוליגרף המגובות בידע מקצועי וניסיון נרחב שיסייעו לך להשיב את השליטה על הנעשה בחייך ובארגון שלך.

דילוג לתוכן