מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

בדיקת מהימנות למגויסים באמצעות פוליגרף

גיוס עובדים חדשים לחברה קטנה או ארגון גדול הוא צעד חשוב ומהותי שיש להקדיש לו לא מעט תשומת לב, זמן ומחשבה. כאשר דרוש למצוא עובד/ת חדשים כמובן שהשאיפה היא לקבל לתפקיד המיועד את המועמד/ת המתאימים והמוכשרים ביותר, אלה שיש סיכוי גדול שיצליחו ויעשו חיל בתפקידם החדש. לשם כך ישנן כיום כמה וכמה דרכים לגייס עובדים ושמטרתן להעריך, עד כמה שזה אפשרי, את ההתאמה של כל מועמד ומועמד לתפקיד ואת סיכויי הצלחתו.

אחת הדרכים שהולכת ותופסת יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות היא ביצוע בדיקת מהימנות למגויסים החדשים באמצעות פוליגרף. לשימוש בפוליגרף ישנה מטרה אחת עיקרית והיא - לוודא את אמיתות המידע שמסר המועמד בשלבים הראשונים וכי אינו משקר בנושאים שנשאל בבדיקה.

כיצד מתבצעת בדיקת מהימנות?

בדיקת מהימנות

ההנחה שעליה מבוססת בדיקת מהימנות היא שכאשר אדם משקר ישנן לכך תופעות פיזיולוגיות שאין הוא שולט עליהן ותופענה גם אם הוא מנסה להסתיר את דבר השקר. מכונת הפוליגרף כוללות רצועות המחוברות לגוף ולוחיות הנכרחות על האצבעות ותפקידם לאתר את התופעות הפיזיולוגיות ולהעריך על פי הופעתן או היעדרותן האם אותו אדם דובר אמת או משקר. על מנת להכין את הנשאל לבדיקה ולוודא שהוא חש בנוח ואינו מתרגש, תחילה נשאלות שאלות חולין שהתשובות עליהן לא תשפענה על תוצאות הבדיקה.

לאחר השלב הראשוני נשאל המועמד שאלות ממוקדות בנוגע לנושאים אשר נקבעו מראש ומעניינים את החברה המגייסת - עבר פלילי, שימוש בסמים או חומרים אסורים אחרים, לקיחת חלק בפעילות פוליטית קיצונית או במעשי אלימות כלשהם, שתיית אלכוהול וידיעת מידע ועוד נושאים רבים אשר משתנים לפי דרישת מזמין הבדיקה.

אין ספק שבדיקת פוליגרף לעובד חדש חשובה ומהותית ויש צורך במקרים מסוימים לבצע אותו כדי לתהות על קנקנו של המועמד.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן