מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

האם הביטוח יכול לחייב בדיקת פוליגרף?

בדיקת הפוליגרף הינה בדיקה שיש לה יכולת לאבחן האם אדם מסוים אומר דברי אמת או שקר. מדובר על מערכת טכנולוגית שיש לה כמה חיישנים המונחים על גופו של הנבדק על מנת לאתר על בסיס תופעות פיזיולוגיות האם הנשאל עונה אמת או שקר על שאלות מסוימות. כיום ידוע בספרות המקצועית והרפואית שבגוף מתרחשות תגובות טבעיות שלרוב אין לבני האדם שליטה עליהן ושילובן יכול להעיד על כך שאדם משקר ובשל כך שרוי במצוקה כלשהי.

בדיקות הפוליגרף נמצאות בשימוש נרחב במגוון תחומים. אחד מהתחומים שיש בו כיום ממשק עם בדיקות פוליגרף הוא תחום הביטוח. על מנת להימנע מתביעות שווא או הונאות ביטוח - מבקשות חברות הביטוח מהתובעים או הנתבעים לעבור בדיקות פוליגרף ובכך להעריך האם מדובר בתביעה מוצדקת או שיש כאן ניסיון להונאה וקבלת כספים או זכויות שלא בדרך הישר.

מאמר מומלץ: איך להתכונן לבדיקת פוליגרף?

בדיקת פוליגרף כחלק מחקירת ביטוח

נבדק בדיקת פוליגרף

מצד אחד - על מנת לאמת או להפריך עובדות המופיעות בתביעת ביטוח זו או אחרת יכולה חברת הביטוח לבקש את הנוגעים בדבר לעבור בדיקת פוליגרף על מנת להעריך לאן נושבת הרוח ומה האמת באותה התביעה. יחד עם זאת רשאי אדם לסרב, שכן בדיקת הפוליגרף נחשבת לפולשנית יותר ואין אפשרות לכפות אותה על אף אחד. גם במידה ואדם מסכים לעבור בדיקת פוליגרף - עליו לחתום על טופס שבו הוא מצהיר שהוא מבצע את הבדיקה מרצונו ולא מופעלים עליו לחץ או כפייה כלשהם. כך שבעצם - בידיו הדבר.

יחד עם זאת יכולה חברת הביטוח להתנות את קבלת התביעה במתן חוות דעת מקצועית של בודק פוליגרף, כך שמי שהנבדק יבין שבמידה והוא דובר אמת ואין לו מה להסתיר - הבדיקת תטיב עימו ותחזק את הצד שלו ואת הגרסתו בנושא שבו דנה אותה התביעה וכך תזרז את מתן התשלום של התביעה.

10% הנחה למזמינים בדיקת פוליגרף דרך האתר

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן