מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

האם ניתן לבצע מחיקת רישום פלילי ובמי נעזרים

ברגע שלאדם ישנו רישום פלילי, זה מעב על חייו בכמה וכמה רבדים שונים. מצד אחד, ייתכן שהאדם ביצע עבירה עליה הוא צריך לשלם. מצד שני, לאנשים מגיעה גם הזדמנות שנייה. בואו נדבר על מחיקת רישום פלילי, כיצד ניתן לבצע זאת והאם בכלל ניתן?

קודם כל, כן – ניתן לבצע מחיקת רישום פלילי במקרים לא מעטים. אם ביצעתם עבירה פלילית כלשהיא, אתם יכולים לפנות אל עורך דין שיסייע לכם, מומלץ עורך דין פלילי. בימינו הנוכחיים, נפוצים המקרים של אנשים בעלי רישום פלילי אשר מונע מהם להתקדם עם חייהם. בסופו של דבר, הרישום הפלילי של פלוני יהיה חשוף בפני גורמים מסוימים, לרבות גורמי תעסוקה. במילים אחרות, מעסיקים יכולים לבקש ממכם אישור משטרת ישראל באשר לרישומים פליליים. מעבר לכך, ישנם לא מעט תחומי עיסוק שלא ניתן לעסוק בהם כשיש לאדם רישום פלילי במשטרה.

באילו תחומים לא ניתן לעסוק אם ישנו רישום פלילי במשטרה?

בין התחומים האלו תוכלו למצוא למשל את תחום הרפואה, עריכת הדין, סוכנויות ביטוח, תחום של חוקר פרטי ועוד. במקרים רבים, ניתן למחוק רישום פלילי מתוך חוק ההתיישנות (בדרך כלל 7 שנים). יחד עם זאת, ישנה גם את תקופת המחיקה, שהיא עומדת על 10 שנים.

במילים אחרות, כל עוד הרישום הפלילי של פלוני לא התיישן, הוא גלוי בפני גורמים לא מעטים. כולל גורמים-מעסיקים. מאחר שתקופת ההתיישנות על רישום פלילי אורכת 7 שנים ותקופת המחיקה עומדת על 10 שנים, מדובר למעשה בתקופה לא מבוטלת בכלל. במילים יותר פשוטות, במשך 17 שנים אדם צריך להסתובב עם רישום פלילי אשר מונע ממנו להתקדם עם חייו.

האם רישום משטרתי ורישום פלילי הם זהים?

מחיקת רישום פלילי היא אמנם תהליך, אבל כמעט בטוח שיהיה מדובר בתהליך קצר יותר מ-17 שנים. אמנם במקרים מסוימים לא יהיה ניתן למחוק רישום פלילי, אבל אין ספק ששווה לנסות לעשות זאת בכל מקרה. יחד עם כל מה שציינו בשורות למעלה, חשוב גם לזכור כי ישנו הבדל בין רישום פלילי לרישום משטרתי.

אנשים נוטים להתבלבל בין שני אלו, כאשר ההבדל ביניהם הוא ניכר. בעוד שרישום פלילי עשוי להיות חשוף בפני גורמים רבים, הרישום המשטרתי של אדם לא יהיה חשוף באותה המידה. יתרה מזאת, רישום משטרתי במקרים רבים נמחק כתוצאה מחוסר עניין לציבור, חוסר בראיות וכדומה.

מחיקת רישום פלילי אפשרית ומומלצת בכדי להתקדם עם חייכם

אנחנו מפצירים בכם לזכור ולקחת בחשבון – מחיקת רישום פלילי היא אפשרית ומומלצת אם אתם מעוניינים להתקדם עם חייכם. אם אתם צריכים את הסיוע של עורך דין מחיקת רישום פלילי, אנחנו ממליצים לכם לקבלו בהקדם. בסופו של דבר, לאנשים מגיעה הזדמנות שנייה ויש המשך חיים אחרי ביצוע עבירה פלילית.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן