מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

הסבר לנבדק בדיקת פוליגרף

נוסח הסבר על בדיקת פוליגרף לנבדק

נבדק יקר שלום

אתה עומד לעבור בדיקת פוליגרף ע"י בודק מומחה של מכון מודן פוליגרף. מטרת הבדיקה היא לאמת את תשובותיך לשאלות שימסרו לך מראש. לפני הבדיקה תקבל הסבר מעמיק ומפורט על הליך הבדיקה ע"י הבודק. במסמך זה תוכל לקבל רקע כללי על מהות הבדיקה על מנת לסייע לך להבין את הבדיקה.

מה היא בדיקת פוליגרף?

הפוליגרף הוא מכשיר אלקטרו-מכאני שרושם שינויים בתגובות פיזיולוגיות המתרחשות בגוף האדם. על ידי מדידה וניתוח של שינויים בדופק, רמת הזעה לחץ דם ופעילות נשימה, ניתן להבחין אם הנבדק דובר אמת או לא. השינויים הפיזיולוגים המתרחשים כשאתה עונה לשאלות המוצגות ע"י הבודק, נקלטים במערכת ממוחשבת. בודק הפוליגרף מנתח את הממצאים ומחליט אם הנבדק דובר אמת או שקר.

בדיקת פוליגרף ממוצעת אורכת כשעה ובמהלכה נשאל הנבדק שאלות אישיות ושאלות הקשורות בנושא הנבדק.

האם התרגשות ומתח משפיעים על תוצאות הבדיקה?

מתח והתרגשות לפני הבדיקה ובמהלכה הן תופעות נורמליות וטבעיות לכל אדם. כחלק מהליך הבדיקה בודק הפוליגרף מכייל את המכשיר ומתאים אותו לתגובות הנורמטיביות של האדם באמצעות שאלות אישיות נטראליות כגון מה שמך, ואיפה אתה מתגורר. כך יוכל בסופו של דבר הבוחן לראות את השינויים בתגובות הפיזיולוגיות בתגובה לשאלות אחרות. מכיוון שהבוחן בודק שינויים בתגובות, מצב התחלתי של לחץ דם גבוה אינו משפיע על הבדיקה.

האם בדיקת פוליגרף יכולה לגרום לפגיעה בבריאות?

בדיקה במכשיר פוליגרף אינה כואבת ואיננה גורמת נזק בריאותי כלשהו. החיבור למכשירי הבדיקה נעשים מעל הבגדים. ובמהלך הבדיקה הנבחן יושב במצב נוח ככל הניתן.

מומלץ לציין בפני הבודק אם אתה נרגש במיוחד ואת הרקע על מצבך הבריאותי.

האם אני יכול לשנות את תשובתי?

בהחלט כן. מבחן הפוליגרף נועד לשקף את גרסתך לאירועים. אם יש לך הסתייגות או הערה לתשובה שנתת לשאלה מוקדמת בזמן המבחן. ציין זאת בפני הבוחן. מכיוון שהשאלות נמסרות לך מראש אתה אתה יכול להביע הסתייגות. במידת הצורך נשנה את השאלות ונתאים אותך לגרסתך הסופית. השאלות במבחן צריכות להיות ברורות ומוסכמות הן על הנבדק והן על הבודק.

איך יודעים אם אני "דובר אמת"?

כשאתר עונה לשאלה בתשובה אמיתית, אין שינוי בפעילות הפיזיולוגית ביחס למצב הנורמטיבי. כלומר לא ירשמו שינויים בלחץ הדם, בדופק וברמת ההזעה.

איך קובעים אם אני "משקר"?

כשאתה עונה לשאלה בתשובה שאיננה אמיתית, באופן בלתי נשלט יש פחד מחשיפת האמת. מצב זה יוצר תגובה פיזיולוגית בלתי נשלטת הנובעת ממערכת העצבים האוטונומית וכוללת שינויים בלחץ דם, בנשימה, ברמת ההזעה ובמהירות הדופק. מכשיר הפוליגרף רושם את המדדים המתקבלים. ערכים אלה מושווים למצב ההתחלתי הנורמטיבי ושינויים מסוימים יכולים להצביע על תשובה שיקרית לשאלה.

לסיכום

בדיקת פוליגרף מטבעה מלווה בתחושת אי נוחות. אנחנו במודן פוליגרף נעשה כל מה שניתן על מנת שתחוש בנוח במהלך הבדיקה. אני משוכנע כי בסופו של תהליך תתברר האמת.

חשוב לנו שתרגיש נוח לפנות לבודק בכל עניין בכל שלב של הבדיקה. שיתוף פעולה של כולנו יקל על התהליך ויביא לבדיקה מהימנה, קצרה ונעימה ככל הניתן.

מודן לפוליגרף בע"מ

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן