מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

השפעת סמים על בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף היא בדיקה המבוססת על בחינת סממנים ביולוגיים כפי שהם באים לידי ביטוי על גבי העור של הנבדק, על מנת לבחון לכאורה האם הנבדק דובר אמת או שקר. ההנחה, שהוכחה כנכונה פעמים רבות, היא שכאשר אנו דוברים שקר, במיוחד במעמד בו אנו מודעים לכך שבוחנים אותנו בצורה קפדנית, אנו צפויים להראות סימנים שיעידו על כך שאנו משקרים. כך למשל, עלייה בקצב הדופק, עלייה ברמת הלחות של העור כתוצאה מהזעה מוגברת וכדומה, הן תגובות ביולוגיות טבעיות ומובנות בנו, ואשר מושפעות מהאינטראקציה החברתית שלנו.

על הנבדק להיות במצב מפוכח לחלוטין

אחרי שמבינים את זה, די ברור מדוע השפעת סמים על בדיקת פוליגרף היא סוגיה חשובה ומרכזית בעולם זה. אחד התנאים המרכזיים לעריכת בדיקת פוליגרף הוא שהנבדק נמצא במצב מפוכח לחלוטין, אינו תחת השפעה של חומרים ממכרים או כל חומר אחר, ומודע לחלוטין למעמד הבדיקה, לחשיבות שלה ולהשלכות שלה. אדם הנמצא תחת השפעת סמים עשוי להיות במצב תודעתי שמאפשר לו להיות אדיש לבדיקה ולהשלכות שלה, גם אם הוא עצמו נמצא במצב פגיע מאוד כנאשם או כחשוד בדבר עבירה.

גרף פוליגרף מבדיקה

האמת על הקשר בין סמים ובין בדיקת פוליגרף, כפי שהוכחה במחקרים רבים

כמו כן, סמים רבים יכולים להוביל לשורה של תגובות ביולוגיות בגוף, ובהן גם האצה או האטה של קצב הדופק, הגברת רמת ההזעה בגוף וכדומה, למרות זאת אלו אינם יכולים לשמש את תהליך בדיקת פוליגרף ואת התוצאות שתתקבלנה. בדיקת פוליגרף היא בדיקה רגישה מאוד המודדת שינויים זעירים בביולוגיה של הגוף, ולכן גם אם אדם נטל סמים מסויימים ואינו במצב של טראנס או הזיות אלא מבין היכן נמצא ועומד בבוחן המציאות אותו אדם יגיב בצורה ברורה לשאלות שישאל בבדיקת הפוליגרף ויהיה ניתן בצורה ברורה לקבוע האם שיקר בבדיקה.

החשיבות של בדיקה מקדימה לטובת מהימנות התוצאות

על אף שמכשיר הפוליגרף יזהה שינויים ביולוגיים גם בתנאים אלה, בפועל לא ניתן לבחון את השפעת התרופה או הסם הממכר על הגוף בכל רגע נתון, ולקזז אותו מתוצאות הבדיקה. בודק מיומן ומנוסה ידע לזהות אדם אשר נמצא תחת השפעה חריפה של סמים אשר במקרה חריג ביותר יכולה לפגוע בביצוע הבדיקה מכיוון שהנבדק לא "נמצא". כלומר אינו מתקשר ואינו מבין את אשר נשאל.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן