מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף

מהימנותם של בדיקות הפוליגרף נחשבת למהימנות גבוהה, על אף שהיא אינה מושלמת ולכן לא תמיד קבילה כראיה משפטית, כראיה יחידה או מכריעה בתיק. אנשים רבים חושבים באופן מוטעה לחלוטין שלתרופות מסויימות יש השפעה מכרעת על תוצאות בדיקת הפוליגרף או על מהימנותה של הבדיקה, אך אין זה נכון.

השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף

>>> לחצו ליצירת קשר וקבלו 10% הנחה <<<

השפעת התרופה על הביולוגיה של הגוף

השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף הוא נושא שנחקר לאורך שנים ארוכות, וכיום ישנה הבנה די ברורה לגבי סוגי ההשפעה של סוגי תרופות שונות על הביולוגיה של הגוף ועל תוצאות בדיקות פוליגרף. השפעה זו תלויה בהשפעות של התרופות על הביולוגיה של הגוף, בתוכנה של מכשיר הפוליגרף קיים מאגר עצום של תרופות והסבר על אופי השפעתן כלפי בדיקת הפוליגרף. מאגר זה מאפשר לבודק לדעת כיצד להתייחס לממצאי הבדיקה בצורה נכונה יותר וכך להעריך באופן מדוייק יותר את תוצאותיה. אין זה משפיע בשום צורה על מהימנותה או על היכולת לבצע בדיקת פוליגרף לנבדק אשר נוטל את אותן תרופות. למעשה קיים מספר מאוד קטן של תרופות אשר נטילתן מונעת מלבצע בדיקת פוליגרף לאדם כלשהו.

חשוב להבין כי נטילת תרופות או חומרים פסיכו-אקטיביים אשר משפיעים על מערכת העצבים בין אם להרגעה או להגברה של התגובות אינן "מוחקות" את תגובותיהן ולכן אינן משפיעות על הממצאים. בדיקת פוליגרף מתייחסת לשינויים מהמצב הנורמלי של הנבדק בעת ביצוע הבדיקה מכך ניתן להסיק כי בכל מקרה אם נבדק משקר בין אם נטל סם כלשהו או לא עדיין תתקיים תגובה פיזיולוגית בגופו.

לימוד הנושא בטרם מעמידים אנשים במעמד של בדיקת פוליגרף

במידה ואתם עוסקים בתחום החקירות, אלו הם דברים שצריכים להיות ידועים לכם, וחשוב מאוד שגם תקפידו עליהם על מנת להשיג את המהימנות הדרושה. במידה ואתם בודקים את האפשרות לשלב בדיקות פוליגרף בארגון שלכם, או לכל מטרה אחרת, ואם אתם רוצים להבטיח שהבדיקות המתבצעות משקפות את האמת והמציאות, חשוב מאוד שתלמדו את הנושא של השפעת תרופות על בדיקת פוליגרף לעומקו ותקפידו על כך שהבדיקות יתבצעו בתנאים הנדרשים, על מנת שלא תצטרכו להטריח את הנבדקים פעם נוספת למעמד שיכול להיות שנוי במחלוקת בארגונים רבים ולמטרות שונות.

ראה גם: בדיקת פוליגרף לעובד

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית