מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

חשיבותן של בדיקת פוליגרף והקלטה נסתרת בחשיפת האמת

לא תמיד פשוט וקל לחשוף את האמת המלאה, והדבר קשה במיוחד כאשר מישהו מנסה להסתיר את האמת ולא מוכן לחשוף את כל הקלפים. ישנם המון שיטות ודרכים אשר מנסות לגלות את האמת המלאה ולאבחן מתי מישהו משקר או לא, חלקן מוכיחות את עצמן וחלקן לא כל כך. בכתבה הבאה תוכלו ללמוד עוד על שני השיטות המוכרות ביותר, בדיקת פוליגרף והקלטה נסתרת.

בדיקת פוליגרף

מכונת אמת או מכשיר הפוליגרף נועד  את התגובות הבלתי רצוניות של הנחקר על מנת להוכיח אם הוא דובר אמת או שקר. המכשיר הומצא לפני כמעט 100 שנים ועדיין נוכל למצוא אותו בשימוש נפוץ כיום. בין המדדים השונים של המכשיר נוכל לבדוק את העליות בלחץ הדם, שינויים בקצב הקבוע של הדופק וגם ברמת המוליכות של העור.

השאלות בדרך כלל ידרשו תשובה של כן ולא, כך אפשר לראות בעת המתוחקר דובר אמת יציבות וכאשר הוא משקר נבחין בשינויים פיזיולוגיים בלתי רצוניים. המתחקר לרוב עושה שימוש בשלושה סוגי שאלות שונות, שאלות חמות, קרות ושאלות לשם השוואה. בנוסף, ישאלו גם שאלות סרק אשר ימדדו לצורך ביקורת.

אמינות מכשיר הפוליגרף נעה בין 85 אחוזים ל-94 אחוזים, אך ידוע על מקרים בהם מרגלים מפורסמים אשר הוכשרו בצורה מיוחדת עברו את הבדיקה ללא גילוי שקר. שימו לב שלא תוכלו לוודא במאת האחוזים את אמינותה של בדיקת הפוליגרף, וכדי לדעת בבטחה עליכם יהיה לעשות שימוש בשיטה נוספת, כמו הקלטת סתר.

מכשיר פוליגרף

הקלטה נסתרת

שימוש נבון במכשירי הקלטה נסתרים יכול לגלות לנו את האמת במלואה. כיצד ניתן לעשות זאת? על ידי הקלטה של האדם אותו אנחנו מתשאלים כאשר הוא לא מודע אליה. אם במקרה והוא מסתיר את האמת ממכם, תוכלו לבקש מגורם שלישי לנשוא את מכשיר ההקלטה רק חשוב לוודא שהוא מודע לעצם ההקלטה מכיוון שאין זה חוקי לבצע האזנת סתר כאשר לפחות אחד הצדדים אינו מודע לכך.

מכשירי ההקלטה השונים מראים כיום איכות הקלטה טובה לצד ייעול מתמיד בגודל ואפשרויות הסליקה של המכשירים. תוכלו למצוא מכשירים זעירים בגודל של מטבע או כפתור אשר יספקו לכם הקלטה צלולה ונקיה, רק דאגו להפעיל את המכשיר כמה שיותר קרוב למי שתרצו להאזין לו.

ישנם המון סוגים שונים של מכשירי הקלטה נסתרים ובעת מעמד הבחירה נסו להתייעץ עם מומחה אשר יוכל לכוון אתכם לרכישה של המצלמה המתאימה ביותר. אם מהלך ההקלטה יהיה בבית קפה בפינת רחוב סואנת, יהיה עליכם להשתמש במכשיר שונה מאשר הקלטה בתוך משרד שקט.

כדי לדעת את כל האמת, נסו לשלב לפחות 2 דרכים מומלצות לגילוי אמת ושקר, כך תוכלו לוודא מה הנכון ומה לא. אל תשכחו לעבור על הכללים הבסיסיים כדי לראות שאתם לא עוברים על החוק בשוגג.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן