מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

מה הם אחוזי ההצלחה של בדיקת פוליגרף?

בדיקת פוליגרף בישראל מיושמת למגוון רחב של מטרות וביניהן צרכי ניהול חקירה פלילית, צרכי ניהול חקירה כלכלית, בדיקת אמינות במסגרת מבדקים תעסוקתיים ומטרות בדיקה וחקר האמת לצרכים פרטיים. בכל מכון פוליגרף הפועל כיום בישראל, תוכלו למצוא מכשיר פוליגרף המגיע לרמת דיוק של 90% - 95%, דבר המאפשר לכם להתבסס על ממצאי הבדיקה וזאת במידה והיא יושמה על ידי בודק פוליגרף מקצועי ומנוסה.

מכשיר הפוליגרף - מה חשוב לדעת?

מכשיר הפוליגרף הראשון בעולם הומצא בתחילת שנות העשרים של המאה ה-20, ולאורך 100 השנים שעברו מאז ועד היום הוא זכה לאינספור שכלולים ופיתוחים טכנולוגיים המאפשרים קבלת תוצאות חד משמעויות בכל הנוגע לממצאי הבדיקה. יחד עם זאת, העיקרון על פיו פועל כל מכשיר פוליגרף מודרני מבוסס על הנחת היסוד הבסיסית לפיה בגופו של כל אדם הדובר דבר שקר, מתרחשים שינויים פיזיולוגיים בהם ניתן לאבחן ואותם ניתן לאפיין באמצעות מכשיר הפוליגרף.

 

מה הם אחוזי ההצלחה של בדיקת פוליגרף

שימוש בפוליגרף בישראל בהשוואה למדינות אחרות

ברוב מדינות האיחוד האירופי, השימוש בפוליגרף כאמצעי חקירה מהווה עבירה על החוק, ולכן, השימוש הנפוץ בו באותן מדינות מיושם אך ורק לצרכי בירור האמת בקרב אנשים פרטיים המעוניינים לעשות כן ו/או במסגרת בדיקות תעסוקתיות. אצלנו בישראל, מכשיר הפוליגרף מהווה אמצעי חקירה לגיטימי בו נעשה שימוש במספר גופי חקירה מרכזיים וביניהם:

יחד עם זאת, חשוב לציין שהחוק בישראל אינו מקנה מעמד משפטי לממצאי בדיקת פוליגרף בהקשר של המשפט הפלילי, ולכן השימוש בו נעשה אך ורק לצרכי קידום צרכי החקירה. כמו כן, חשוב להדגיש שבדיקת הפוליגרף יכולה להיעשות אך ורק במקרים בהם הנבדק נתן את הסכמתו לכך וזאת באמצעות הסכמה מפורשת בכתב.

מתי ממצאי בדיקת פוליגרף יכולים לשמש אתכם לצרכים משפטיים?

בניגוד לתחום המשפט הפלילי בו לא מוקנה מעמד ראייתי לממצאי בדיקת פוליגרף, בתחום המשפט האזרחי, בית משפט אזרחי רשאי לזקוף לממצאי בדיקת פוליגרף מעמד ראייתי, וזאת במידה ומתקיימים שני תנאים בסיסיים: הראשון ששני הצדדים המעורבים בהליך המשפטי הסכימו באופן מפורש לביצועה של בדיקת פוליגרף, והשני, שתוצאות הבדיקה הן חד משמעיות. מכיוון שתחום המשפט האזרחי בישראל מאפשר קבלת ממצאי בדיקת פוליגרף כאמצעי ראייתי, השימוש בפוליגרף נפוץ בעיקר בתחום דיני העבודה ודיני ביטוח בהם הבדיקה נועדה לצרכי הפרכה או אישוש של תביעות משפטיות.

אם נחזור לשאלה הפותחת את המאמר, נציין שבדיקות פוליגרף המיושמות על ידי בודק פוליגרף מקצועי ומנוסה, מגיעות לאחוזי הצלחה גבוהים של עד 95% ... כך שכמעט ולא ניתן לערער על ממצאי הבדיקה.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן