מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

מותר לעשות פוליגרף לילדים?

בדיקת פוליגרף הינה בדיקה במכונת אמת ומטרתה היא לקבוע האם הנבדק דובר אמת או עונה תשובות שקריות על שאלות שהוא נשאל. הבדיקה נפוצה במערכת אכיפת החוק והמשפט עת יש להכריע בין שני צדדים הקשורים לעניין מסוים וישנה סתירה בין הגרסאות הנמסרות על ידיהם. על ידי בדיקה במכונת אמת אפשר לחזק או להפריך את הגרסה של אחד הצדדים. גם אם לא על סמך בדיקה זו בלבד הרי שהיא יכולה להוסיף עוד נדבך לאישור או הפרכת האמינות של הנבדק.

נשאלת השאלה - האם ניתן לבדוק באמצעות פוליגרף כל עד, נאשם או צד במשפט? שאלה זו הינה מהותית במיוחד כאשר מעורבים ילדים בהליך. האם ניתן לבדוק בפוליגרף ילדים או בני נוער? האם תוצאות הבדיקה תהיינה קבילות בבית המשפט? מאיזה גיל ניתן לעשות זאת? ועוד שאלות מורכבות שכל אחת מהתשובות עליהן יש בה כדי ליישב סוגיה משפטית לא פשוטה בכלל.

פרטים בנוגע לבדיקת פוליגרף לילדים

גרף בדיקת פוליגרףראשית חשוב לדעת שביצוע הבדיקה מותר לילדים וכבר התקיימו לא מעט תקדימים בעניין. יחד עם זאת אין הבדיקה מותרת עבור ילדים או בני נוער מתחת לגיל 12. הדבר החשוב ביותר כאשר נדרשים לבצע בדיקה לקטין הינו בוחן המציאות כלומר האם הנבדק יודע להבחין בין טוב לרע ובין מותר לאסור. באם לא מתקיימים תנאים אלו שכן אסור לבצע בדיקה כזו. למרות זאת ישנם מקרים אשר עדות הקטין הינה הכרחית ולכן אם תנאים אלו מתקיימים וישנו אישור חתום מהאפוטרופוס של הקטין אזי ניתן לבצע את בדיקת הפוליגרף. דוגמא טובה היא האשמה בדבר אונס קטין או ביצוע מעשה מגונה בחסר ישע (קטין). כאשר העבריין לכאורה, מכחיש את הטענות וההאשמות וההוכחות הפיזיות חלשות ניתן לבצע לבדיקת הפוליגרף וזו תעזור לנו לקבל מושג על אמיתות הדברים.

בדיקת פוליגרף לילדים מתבצעת על ידי בודק פוליגרף המוסמך לעשות לכך ובעל הנסיון הנדרש, את התהליך רצוי שילוו אנשי מקצוע ובני משפחה או מכרים על מנת ליצור אווירה נעימה וחמה לילד. גם כשמדובר בילדים בדיקת הפוליגרף הינה זהה לכל בדיקה אך בעלת רגישות גבוהה יותר וממצאיה יבחנו באופן דקדקני במיוחד ותוצאות הבדיקה תישקלנה בכובד ראש.

מודן פוליגרף מתמחים בבדיקות פוליגרף לכל הגילאים, כולל לילדים. אם אתם מעוניינים בביצוע בדיקת פוליגרף לקטין צרו עימנו קשר.

ראה גם: בדיקת פוליגרף אמינה ומקצועית

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן