מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

מעורבות פוליגרף בחקירות פליליות

את בדיקת הפוליגרף רובנו מכירים אך האם אתם יודעים מה החוקיות שלה בכל מיני סיטואציות? האם אפשר להשתמש בה בבדיקת פוליגרף לעובד? האם אפשר להחליט בעזרתה מי מתאים לעבודה ומי לא? ומה לגבי מעורבות פוליגרף בחקירות פליליות? הנה כל התשובות בנושא.

בדיקת פוליגרף בחקירה פלילית

בדיקת פוליגרף אינה בדיקת אמת

לפני שנפרט על המגוון הרחב של הסיטואציות שבהן בדיקת פוליגרף יכולה להשתלב ואף לקבוע גורלות, צריך להבין מה הבסיס למחלוקת לגביה. למרות מה שחושבים בדיקת פוליגרף היא אינה בדיקת אמת או לכל הפחות אינה בדיקת אמת מוחלטת. אם דורשים מכם לעבור בדיקת פוליגרף לפני קבלה לעבודה, אם מבקשים מכם לעבור בדיקה במהלך חשד לגניבה, זה אמנם לא יכול להגיד באופן חד משמעי האם אתם דוברי אמת או לא אך יש לכך השפעה כלשהי במובן המשפטי. רצוי להתייעץ עם עורך דין פלילי לגבי הבדיקה.

הקשר בין פוליגרף לחקירה פלילית

מעורבות פוליגרף בחקירות פליליות הוא אולי הנושא המעניין ביותר הרי אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות בסיוט המתמשך של חקירה משטרתית, בעיקר כאשר השוטרים דורשים מכם לעבור בדיקת פוליגרף. בדיקת פוליגרף אינה קבילה בכלל במשפט הפלילי וזה דבר שאתם חייבים לזכור. שופט לא רק יפסול כל התייחסות לבדיקת פוליגרף במהלך משפט פלילי, הוא גם לא יסכים שיזכירו אותה או ישתמשו בה בטיעון כדרך אגב. בדיקת פוליגרף אינה מדויקת במאה אחוזים ובמשפט הפלילי היא פסולה לחלוטין אך למרות זאת היא עדיין מתבצעת. מדוע?

המשטרה הגיעה למבוי סתום בחקירה

בדרך כלל, כאשר המשטרה מבקשת מחשוד לעבוד בדיקת פוליגרף היא הגיעה למבוי סתום. כאשר אין עוד קצה חוט ואין כיווני חקירה, אין מה להפסיד והחוקרים יבקשו מהחשוד לעבור בדיקה שכמובן הוא רשאי לסרב לה. האם תמיד כדאי לסרב? זה תלוי. גם אם אתם בטוחים במאה אחוזים שהבדיקה תצא חיובית ותצאו דוברי אמת. כאשר המשטרה מבקשת מכם לבצע בדיקת פוליגרף אתם רשאים לבקש לעבור אותה ע"י בודק פרטי. השימוש בתוצאות הבדיקה יכול להיות רק להארכת מעצר בהליך פלילי וחשוב להבין כי לא תשפיע על המשפט עצמו או על הכרעת הדין.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן