מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

סוגים שונים של בדיקות פוליגרף

בדיקות פוליגרף הינו מכשיר הבודק אמינות ומהימנות בעזרת בדיקות של דופק, לחץ דם ומוליכות חשמלית. פוליגרף ידוע ככלי נפוץ בחברה המודרנית, המשמש למגוון גדול של בחינות בתחומים שונים. הבדיקות משמשות בין היתר לאבחון וקבלת עובדים, בדיקת אמינותם, מידת לויאליות תקופתית, בדיקות עקב חשד למעילה, בדיקות לצורכי ביטוח, ובדיקות פוליגרף לגילוי אלימות והטרדות מיניות.

נעמוד על מקרי בדיקת הפוליגרף הנפוצים:

בדיקות פוליגרף למקומות עבודה

בדיקות פוליגרף למקומות עבודה הינן כלי עזר מקובל ושכיח, בעיקר עבור משרות ומקומות תעסוקה הקשורים בכספים או שהינם בעלי אופי רגיש ומסווג. בדיקות אלו משמשות את מקום העבודה לשלוש מטרות עיקריות:

  1. אבחון מועמדים- הבדיקה מאבחנת את התאמתו של המועמד מבחינת נורמות התנהגותו, אופיו והתאמתו לדרישות ולצרכי המשרה והמקום. הבדיקה כוללת גם את בחינת הרקע והעבר של המועמד, ומסייעת בבדיקת יושרו ואמינותו.
  2. חשדות במקומות עבודה - במקרים של מעילה, גניבה מעילה, חסרים, התנהגות לא הולמת, חשד להדלפת מידע או ריגול תעשייתי. הבדיקה משמשת ככלי עזר חשוב וחיוני המסייע במציאת החשודים בדבר העבירה, ומהווה גורם המרתיע עובדים מפני ביצוע מעשים דומים בעתיד.
  3. בדיקות מהימנות תקופתיות- אלו בדיקות שמטרתן לוודא את מידותיהם המוסריות ואמינותם של עובדי החברה,  ומשמשות גם ככלי הרתעה ומניעה חזק מאד של מחדלים, מעילות ועבירות.

בדיקת פוליגרף תקופתית

בארגוני הביטחון בישראל ובעולם, עמידה בבדיקת פוליגרף תקופתית היא חלק בלתי נפרד מהדרישות המוצבות בפני העובדים. יחד עם זאת גם חברות אשר שומרות על מידע סודי ומסווג מקפידות על בדיקות פוליגרף תקופתיות כחלק בלתי נפרד מעובדי החברה בפרקי זמן מוסדרים על פי דרישות החברה.

בדיקת פוליגרף בעקבות גניבה / מעילה

במקרים בהם עובדי חברה נמצאו כי מעלו בחוקי האתיקה של החברה בה הן הועסקו מזה תקופה. בעזרת בדיקה מסוג זה נוכל כבעלי החברה לקבל הוכחות למעילה אותה ביצעה העובד או מספר עובדי החברה.

נאמנות בין בני זוג

מערכת יחסים בין בני זוג כמו של מערכת שותפות מושתתים על אימון רב. לעתים אמון זה נפגע בין אם מסיבות נכונות ובים אם לאו. בדיקת פוליגרף היא כלי יחיד שמאפשר פתרון מיידי של בעיית אמון שנוצרה ולסייע לבסס מחדש את יחסי האמון או מאידך לאשש את החשדות. נכון שבדיקת פוליגרף לא מזהה "אהבה" אך יכולה להעניק אינפורמציה רבה באימות או שלילת מעשים.

הטרדה מינית

בקומות עבודה שונים מבקשים סיוע של בדיקת פוליגרף על מנת להגיע לבירור אמינותם של עדויות שונות. תוצאות בדיקת פוליגרף אינן קבילות כראיה בבית משפט בהליכים פליליים ואילו בהליך אזרחי קבילות כפופה להסכמה מפורשת של שני הצדדים לעניין. סירובם של המתלונן או הנילון להסכים להיבדק בבדיקה מסוג זה מוביל לעתים למסקנות כנגדם. בדיקת פוליגרף על פי רוב משמש כמכשיר היחידי שעשוי לסייע ברישוש או בהפרכת תלונה מעין זו. בדיקת פוליגרף יכולה לסייע למתלוננת להוכיח את טענותיה בהגשת הגשת התלונה במשטרה או בהליך טביעה אזרחית.

בדיקות פוליגרף למקרי אלימות ואישות

במקרים של אלימות או בעיות אישות, בגידות, הטרדה מינית וכלל הנושאים, לעיתים קרובות הוכחת המצב תלויה בהצהרות וטיעונים סותרים של שני של הצדדים. בעזרת ביצוע פוליגרף לאחד או שני הצדדים המעורבים, ניתן לאשש טיעונים אלו הקשורים לביצוע מעשי אלימות פיזית ומילולית, כדוגמת הטרדות מיניות, הכאה, קללות והוצאת דיבה. כמו כן, בדיקות אלו מסייעות לאמת מקרים של בגידה וחוסר יושר בין בני זוג.

בדיקות פוליגרף עבור חברות ביטוח

חברות הביטוח נדרשות להתמודד בכל עת עם תביעות נזקי גוף ורכוש, אשר לעיתים קרובות הינן מוגזמות או שקריות, וזאת מתוך רצון של המבוטחים להשיג במרמה את הכספים מצד שני חברות הביטוח עושות כל מאמץ בשיטות שונות לצמצם הפיצוי למתלונן. מסיבה זו, חברות הביטוח רבות ומבוטחים נעזרים בשירותי בדיקת פוליגרף המסייעים בהוכחת קיום הפגיעות, מסיבותיהן, מידת ההצדקה בתביעות והיקף הנזק.

בדיקות אלו מבוצעות ברגישות, מקצועיות ודיסקרטיות מן המעלה הראשונה.

בדיקות אמינות ומקצועיות

חברתנו מנוהלת ומעסיקה אנשי מקצוע ומומחים מהשורה הראשונה, יוצאי מערכת הביטחון וחברים באיגוד בודקי הפוליגרף האמריקאי והישראלי, שהינם בעלי ניסיון רב בתחום. החברה חרטה על דגלה לבצע את בדיקות הפוליגרף בהתאם לכללי אתיקה מחמירים, ללא חריגות או יוצאים מהכלל. בדיקות אלו לא תושפענה מזהות הנבדק, ולא תבוצענה בניגוד לרצונו או במקרים של בריאות לקויה. הבדיקות עצמן יבוצעו בתנאים נאותים ונעימים, בחלל נקי, מאוורר ונוח, ולא ייעשה בתוצאותיהן כל שימוש ללא הסכמה מראש של הנבדק.

נותנים חוות דעת לבתי משפט, חברות הביטוח ומומחים במתן עדות בבתי המשפט.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן