מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

פוליגרף בצבא – כל המידע שאתם צריכים

בדיקת פוליגרף מתבצעת בצבא ממגוון נסיבות ושיקולים, בדיוק כשם שהיא מבוצעת עבור אזרחים מחוץ למערכת הצבאית. בדיקת הפוליגרף מבוצעת כדי לקבוע האם חייל מסוים מסר מידע אמתי ולא שיקר לשאלות שנשאל, בעיקר אם מדובר באופציה לשיתוף פעולה עם גורם זר שבו הוא לחשוף מידע רגיש או סודי. כך למשל מועמדים לתפקידים עם רמת סיווג גבוהה צריכים לעבור בהצלחה בדיקת פוליגרף, וגם כאשר חיילים צריכים להוכיח שאמרו אמת בחקירה או בסיטואציה אחרת  למשל בחקירת מצ"ח, יתכן ויבדקו במכונת אמת.

חייל צה"ל - מודן בדיקות פוליגרף

   >>> ליצירת קשר ופרטים נוספים לחצו כאן <<<

בדיקת פוליגרף כיום היא האמצעי היעיל והאמין ביותר בתחום של גילוי האמת או השקר. הבדיקה מבוססת על העובדה שכאשר אדם מסוים משקר הגוף שלו מייצר תגובה לשקר אשר מתפרשת בשינויים פיזיולוגיים בגופו שאינם נשלטים על ידו, מעקב אחרי שינויי אלו יאפשרו בהמשך לדעת האם הוא משקר או דובר אמת. הבדיקה מוכיחה את עצמה על בסיס קבוע בכל הסקטורים: בצבא, באזרחות, בשימוש של מערכת הביטחון לרבות המשטרה או של מערכת המשפט במדינה, כמו גם במדינות אחרות. כיום נהוג אף לבצע בדיקת פוליגרף לעובדים בחברות מסוימות כדבר שבשגרה.

כיצד מבוצעת הבדיקה ואיך אפשר להתכונן אליה?

הדבר החשוב ביותר לדעת על אופן הבדיקה הוא שחשוב מאד לבצע אותה במצב של רוגע ונינוחות. המערכת עלולה לזהות סימני התרגשות או מתח ולטעות בהם ולחשוב שמדובר בתופעות גופניות המתרחשות כתוצאה ישירה מאמירת דבר שקר. מומלץ לישון היטב בלילה שלפני הבדיקה, לאכול משהו, ללבוש בגדים נוחים וכמובן לומר את האמת כולה. לא בכדי אומרים שמי שלא מתכוון לשקר, כלומר מי שאין לו מה להסתיר ואכן דובר אך ורק אמת - אין לו מה לחשוש מן הבדיקה והוא יכול לבצע אותה בביטחון שלם.

כדי לבצע את הבדיקה יש להתחבר למערכת ממוחשבת על ידי אלקטרודות המוצמדות לגופו של הנבדק - לאצבעות שלו, לפרק כף היד ולמותניים שלו. בתחילת הבדיקה יישאל הנבדק כמה שאלות כלליות, כמו איזה יום היום או האם השמש זורחת בחוץ וכך ייווכח כיצד תתנהג המערכת לאור מתן תשובותיו. לאחר מכן יתחיל שלב הבדיקה בו יישאלו שאלות קונקרטיות הקשורות לצבא, לנבדק ולעצם הגעתו לבדיקה.

לקריאת מאמרים נוספים

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן