מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

פוליגרף לסינון מועמדים – ללמוד מהניסיון

בדיקת פוליגרף לוקחת חלק גדול בתהליך של גיוס, מיון וסינון מועמדים בתפקידים רבים בשוק התעסוקה. פעם היה מקובל לבצע את בדיקות הפוליגרף עבור אנשים המועמדים לתפקידים ניהוליים או בכירים אך כיום מתבצע שימוש בבדיקות הפוליגרף גם עבור תפקידים זוטרים או תפקידים ללא כל קשר לניהול. בנוסף לכך ישנו שימוש בבדיקות עבור מי שמועמד לתפקיד שיש בו מידע רגיש או חסוי והבדיקה נותנת פן נוסף להתייחסות ולהוספה לתכונות הנוספות של המועמד בעיניו של המעסיק הפוטנציאלי.

כיום ישנם מעסיקים המבקשים מהמועמד לבצע בדיקת פוליגרף מבלי שיש בה שימוש. הם מעוניינים לבדוק את תגובתו לבקשה זו, בוחנים האם ינסה להתווכח או להתחמק ובמידה מסוימת הבדיקה מהווה סוג של הרתעה, שכן מי שיש לו עבר מפוקפק או שיש לו סיבה לחשוש מביצוע הבדיקה יתכן כי יסרב לבצעה וכך לא יתקבל לעבודה. יחד עם זאת אותו מועמד יראה באותה חברה או באותו המעסיק כרציניים אשר לא מקלים ראש בבחירת המועמדים והעובדים שיתווספו לשורות העובדים שכבר מועסקים אצלם.

תהליך בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף לסינון מועמדים

אז איך מבצעים סינון נכון של מועמדים? ראשית עצם כך שמועמד מסויים מסרב לבצע הבדיקה עד כדי ויתור על אותה משרה מהווה סינון ראשוני ונטול הוצאות כספיות. מכיוון שלא ניתן לדעת מאיזו סיבה נובע הסירוב לעבור בדיקת פוליגרף כחלק מתהליך הגיוס לתפקיד מסוים - הרי שאי אפשר לדעת האם מדובר בעניין תמים או ברצון להסתיר מידע. שנית - תוצאות הבדיקה יכולות גם הן להוות גורם לסינון מועמד זה או אחר בשל תוצאות שנויות במחלוקת שתתקבלנה לגביו או שמכונת הפוליגרף תקבע כי הוא דובר שקר, משמע ייתכן ומדובר באדם לא אמין שלא דובר אמת ושרצוי לא לקבלו לעבודה.

ראה גם: בדיקת פוליגרף לעובד

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית

    דילוג לתוכן