מודן פוליגרף בע״מ - בדיקות פוליגרף ומבחני אמינות

בדיקות פוליגרף

בדיקות פוליגרף מבוצעות על ידי מאיר מודן ושי מודן, מומחים מן השורה הראשונה, ממנהלי אגף החוקרים וראש יחידת פוליגרף בשב"כ, מזכיר וגזבר איגוד בודקי הפוליגרף בישראל בין השנים 2006 ל-2014 וחברים באיגוד הפוליגרף הישראלי והאמריקאי.

חברת מודן תקפיד הקפדה יתרה על מספר כללי ברזל מהם לא יחרוג איש מבודקיה:

מהו פוליגרף?

פולי-גרף = רב קווי = רב רושם. מכשיר אבחוני הרושם פעילויות פיזיולוגיות המתרחשות בגוף האדם.

הנחת היסוד היא שכל אדם פוחד מגילוי האמת כאשר הוא משקר, פחד זה גורר אחריו באופן בלתי רצוני ובלתי נשלט שינויים בפעילות הפיזיולוגית של הגוף, הנובעים מתפקודה של מערכת העצבים האוטונומית. השינויים ניתנים לרישום מדויק על ידי מכשיר הפוליגרף.

בין השינויים הללו כלולים: שינויים בפעילות הקרדיווסקולרית (מערכת הדם), שינויים בבית החזה, הסרעפת, הדופק ושינויים במוליכות החשמלית של העור (הזעה).

10% הנחה למזמינים באתר - השאירו פרטים

בדיקת פוליגרף בפעולה

הנתונים אותם רושם הפוליגרף:

  1. שינויים בלחץ הדם והדופק.
  2. שינויים בפעילות בית החזה והסרעפת.
  3. שינויים במוליכות החשמלית של העור.
  4. הבדיקה אינה מסבה / גורמת כאב או נזק פיזיולוגי כלשהו לגוף הנבדק.

ידוע, כי כאשר מתבצעות בדיקות פוליגרף כל אדם מתרגש במידה זו או אחרת ורמת המתח הנפשי שלו שונה מהרגיל. הבודק ער לנושא זה ולפני כל בדיקה מבצע כיול והתאמה של המכשיר לנבדק, וכן לומד את מאפייני הרישום של כל נבדק ונבדק בנפרד.

סוגי בדיקות פוליגרף

בדיקות מהימנות של עובדים בתחום הגניבות, טוהר המידות, נאמנות למקום העבודה, התמכרות לאלכוהול, לסמים או להימורים שונים.

בדיקות קבלה לעבודה בהן נבדק עברו של הנבדק בתחום ההתמכרויות, רישום פלילי, גניבה, פריצה, זיוף, אלימות, קשר עם השוק האפור או עם עבריינים, גניבות ממעביד ועוד.

סוגי בדיקות פוליגרף השונים

בדיקות פוליגרף נוספות הבודקות דברים שונים:

בדיקת פוליגרף

כמה עולה הבדיקה?

מחיר בדיקת פוליגרף משתנה בהתאם לסוג הבדיקה ומטרתה. במקרים רבים כאשר מדובר במקרי אלימות ועבירות חמורות יש לבצע בדיקות פוליגרף מקיפות ביותר אשר עורכת זמן רב בהשוואה לבדיקות פרטיות עבור חברות ועובדים. מלבד מטרת הבדיקה מחיר הבדיקה תלוי בכמות הנבדקים. באופן טבעי כאשר מדובר בבדיקת פוליגרף עבור מספר רב של נבדקים המחיר יהיה נמוך משמעותית לעומת בדיקה עבור נבדקים בודדים.

נוסף לאמור לעיל, יש לקחת בחשבון פרמטרים המתייחסים לחברה אשר מבצעת את הבדיקה עצמה, שכן אנשי מקצוע ומכשור מקצועי עבור בדיקות פוליגרף הינם בעלי עלות גבוהה, אך רק באמצעות אלה ניתן להגיע לתוצאות ולרמות דיוק גבוהות ביותר.

למידע אודות מחיר בדיקת פוליגרף

ההיסטוריה של הפוליגרף

פוליגרף הינו מכשיר שפותח על מנת לקבל את תגובותיו הבלתי רצוניות של אדם שאנו רוצים לוודא את אמינות המידע או הראיות שמציג, אם הינם דוברות אמת או שקר. הפוליגרף בנוי על ההנחה הבסיסית שאדם דובר שקר מתרחשים בגופו פעולות בלתי רצוניות כמו: עליה בלחץ דם, קצב דופק ושינוי במולכות החשמליות של העור.

מאז ומתמיד ניסו ממציאים רבים למצוא פטנטים וכלים שונים שיאפשרו זיהוי של אנשים הדוברים שקר. עם הזמן נעשו ניסויים ונסיונות שונים לקשר בין התגובות הפזיולוגיות הבלתי רצוניות לגילוי שקר.

את מכשיר הפוליגרף פיתח ג'ון אוגוסטוס לרסון בעל דוקטורט פיזיולוגיה ושוטר במשטרת העיר ברקלי בשנת 1921. ג'ון אוגוסטוס לרסון החליט שכדאי לשלב בין פיתוחים קודמים שנעשו לזיהוי שקר בשילוב בדיקות לחץ דם שפותח ע"י ויליאם מולטון מארסטון יחד ובשילוב מדידות דופק הלב, הזעה ומוליכות חשמלית בעור ובשילוב כל הפרמטרים, יצר מכשיר המציג מידע רק אודות התגובות של הנבדק.

איך עובד הפוליגרף?

שיטת האיבחון בפוליגרף מאופיינת ע"י שלושה שלבים המאופיינות בשאלות ביקורתיות והם: