שאלות נפוצות בנושא בדיקת פוליגרף

שאלות נפוצות בנושא בדיקת פוליגרף
4.7 (94%) 10 vote[s]

בדיקת פוליגרף הינה בדיקה אשר משמשת במגוון תחומים על מנת להעריך האם אדם מסוים עונה תשובות אמיתיות על שאלות שהוא נשאל או שהוא משקר. בדיקה בפוליגרף נפוצה במקומות עבודה בעלי אופי רגיש כדי לוודא שמועמד לתפקיד מסוים הוא אדם אמין שדובר אמת ואפשר לסמוך עליו, כמו גם כדי לוודא שהוא ענה תשובות כנות על פעולות שביצע או שלא ביצע בעבר. למשל, עבור איוש תפקיד במפעל בטחוני כלשהו חשוב מאד לדעת האם למועמד מסוים יש קשרים עם בני מיעוטים או אוכלוסיות שעלולות לפגוע בתפקודו.

מקומות עבודה רבים עושים שימוש לעיתים קרובות בבדיקות פוליגרף של מועמדים כדי ליצור הרתעה ולשדר רצינות בנוגע לתפקידים ולמידע שנמסר למועמדים. מכאן אפשר להבין שמדובר בבדיקה חשובה ומהותית שחשוב לעבור אותה בהצלחה על מנת להמשיך בתהליך מסוים. למועמד לתפקיד המוזמן לביצוע בדיקות פוליגרף ישנן לבטח חששות רבות לקראת הבדיקה וסוג השאלות שירדש לענות עליהן, לכן כדאי להגיע מוכן ככל האפשר אל הבדיקה ולבצע אותה בצורה הטובה ביותר.

חיבור מכשיר פוליגרף לפני בדיקה

   >>> לחצו ליצירת קשר וקבלו 10% הנחה <<<

כיצד מתבצעת בדיקת פוליגרף?

על מנת לבצע את הבדיקה יש צורך להתחבר באמצעות האצבע, היד והמותן למערכת אשר מאבחנת תנודות או עוויתות בגוף. במידה ואדם נשאל שאלה

במידה וביום הבדיקה חשים מבוהלים, חסרי ביטחון או כל תחושה אחרת שחוששים שתשפיע על תוצאות הבדיקה כדאי לדווח על כך לאדם שמפעיל את המערכת, שכן הוא איש מקצוע שיוכל לייעץ האם עדיין כדי לבצע את הבדיקה או שאולי מוטב לדחות אותה למועד אחר. כאשר תחל הבדיקה ישאל המפעיל כמה שאלות כלליות ורטוריות שאינן קשורות לבדיקה עצמה כדי שהנבדק יבין את הלך הרוח בזמן הבדיקה.אשר בנוסף למענה עליה המערכת מזהה אצלו תנודות לא רצוניות או כאלה הנובעות מחוסר נוחות – הוא עלול להתפרש כלא דובר אמת. האם יד דרך להתכונן לבדיקה? הטיפה הטוב ביותר שקיים כדי להכין בצורה מיטבית לבדיקת פוליגרף היא להגיע אליה רגועים, שבעים ובטוחים, לאחר שעברתם על כל השאלות מראש. מי שאין לו מה להסתיר ואין בכוונתו לשקר – לא צריך לחשוש מהבדיקה או מהתוצאות שלה.

לחצו להסבר נוסף על הבדיקה שכדאי לדעת מראש

לייעוץ חינם התקשרו אלינו ב 073-7597166 או השאירו פרטים form_03
טלפון
ניווט